Św. Mikołaj odwiedzi Lumina Park i rozda prezenty

2023-11-29 8:40
Lumina Park 2023 w Lublinie
Autor: PW

W tym sezonie organizatorzy Lumina Parku w Ogrodzie Botanicznym UMCS zapraszają do obejrzenia „Historii Światła”, a w wybrane dni grudnia, na trasie parku, na odwiedzających będzie czekał św. Mikołaj.

To fantastyczna przygoda dla całych rodzin, a także świetny pomysł na wieczorny spacer. Po ubiegłorocznym sukcesie, firma Lumina otwiera kolejne parki za granicą, wciąż jednak nie zapominając o polskich miastach. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony parku w Ogrodzie Botanicznym UMCS jest „Historia Światła”.

Oś narracyjna prowadzi zwiedzających przez kilkanaście zróżnicowanych krain. Znajduje się tam strefa ognia, kandelabrów, księżyca, bioluminescencji zwierzęcej czy zorzy polarnej. Podczas kilometrowego spaceru odwiedzający poznają ciekawostki związane z Drogą Mleczną, dowiedzą się w jaki sposób zjawisko pioruna tłumaczyli dawni Słowianie i Grecy, dlaczego niektóre grzyby i owady świecą, a także co wspólnego mają ze sobą księżyc i zakochani – wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Nowością w tym sezonie jest specjalnie skonstruowana gra internetowa, w której pytania są inspirowane tegoroczną tematyką parku. Aby wziąć udział w grze wystarczy mieć ze sobą telefon i wchodząc do parku zeskanować kod QR. Jak co roku w Lumina Parku znajdują się także punkty gastronomiczne z napojami i przekąskami.

Mikołaj odwiedzi Lumina Park 2, 3, 6 oraz 9 i 10 grudnia. Ulubieniec dzieci będzie miał dla wszystkich słodkie upominki. Park Iluminacji to wyjątkowa zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem – dodaje A. Adamska.

Godziny otwarcia zależne są od zachodu słońca. Park jest otwarty od 16:00, 16:15, 16:45 lub 17:00 do godziny 21:00. Ostatnie wejście przewidziane jest o godz. 20:00.

Lumina Park jest zamknięty w poniedziałki, z wyłączeniem 1 stycznia 2024 r

Szczegółowe informacje i bilety dostępne są na stronie: bilety.luminapark.pl