Świdnik: Nowa inwestycja Izby Administracji Skarbowej

W Świdniku zostanie wyremontowana siedziba Urzędu Skarbowego
Autor: Krajowa Administracja Skarbowa W Świdniku zostanie wyremontowana siedziba Urzędu Skarbowego

W Świdniku ruszy wkrótce kolejna inwestycja remontowo-budowlana, realizowana na potrzeby Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Powstanie nowoczesny obiekt, w którym siedzibę będzie miał Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie.

Blisko 8,2 mln zł trafi z budżetu państwa na nabycie, a następnie modernizację i przebudowę nieruchomości znajdującej się przy ul. Konopnickiej 3 w Świdniku. Realizacja inwestycji znacząco usprawni obsługę podatników powiatu świdnickiego.

Obecnie funkcjonuje tam Punkt Obsługi Podatnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie - dla obsługi mieszkańców powiatu świdnickiego. Po remoncie i dostosowaniu budynku do aktualnych potrzeb i standardów bezpieczeństwa, Punkt Obsługi Podatnika uzyska pełną funkcjonalność. Rozbudowa i modernizacja obiektu ma na celu przede wszystkim poprawę jakości obsługi interesantów oraz warunków pracy – wyjaśnia Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

W zakupionym przez Izbę Administracji Skarbowej w Lublinie obiekcie powstanie w pełni funkcjonalna sala obsługi podatnika, pomieszczenia biurowe i pomocnicze, jak np. archiwum, przebudowane zostaną m.in.: sieć teledacyjna, sieć instalacji elektrycznych, instalacja wod-kan i CO, wymieniona zostanie też stolarka drzwiowa, sanitariaty dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, przeprowadzone zostaną również prace związane z przystosowaniem budynku do obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Łączna powierzchnia budynku to 1000 m2. Roboty budowlane powinny zostać zakończone w III kwartale 2025 r. Natomiast wyposażenie i uruchomienie nastąpi w IV kwartale 2025 r. Uroczyste podpisanie aktu notarialnego w tym zakresie nastąpiło w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie przy ul. Szeligowskiego 24, 5 grudnia br.