Teatr Andersena w Lublinie zaprasza do Tajemniczego Ogrodu

2023-03-06 16:12
Nowy spektakl w Teatrze Andersena w Lublinie
Autor: mat. organizatora Nowy spektakl w Teatrze Andersena w Lublinie

Nawiązuje do trudnych przeżyć związanych z pandemią i trwającej wojny. Teatr Andersena przygotował nowe przedstawienie dla dzieci. Spektakl "Tajemniczy ogród” to współczesna adaptacja książki Frances Hodgson Burnett o tym samym tytule.

"Tajemniczy ogród" to spektakl dla dzieci od 8 roku życia.

Reżyseria i ruch sceniczny: Anna Wolszczak, Adaptacja: Katarzyna Matwiejczuk, Scenografia, projekty lalek i kostiumów: Marta Kodeniec, Muzyka i przygotowanie wokalne: Paulina Derska

Obsada: Piotr Bublewicz, Bogusław Byrski, Bożena Dragun, Kacper Kubiec, Matylda Matuszak, Natalia Sacharczuk, Bartosz Siwek, Yaroslava Yevdokymenko.

Opis spektaklu: Mary z powodu epidemii straciła dom i rodziców. Colin ze względu na zdrowie w ogóle nie może wychodzić na zewnątrz. Brzmi znajomo? Ta historia wydarzyła się dawno temu, czy wydarza się codziennie w różnych zakątkach świata, może całkiem blisko nas? Sprawdźcie sami!

Zapraszamy do Tajemniczego Ogrodu – miejsca, gdzie czas płynie innym torem, zwierzęta i rośliny żyją w harmonii z człowiekiem, a to, co utracone, powraca z nową wiosną przemienione, uzdrawiające. W klasycznej powieści Frances Hodgson Burnett odnajdziemy wiele problemów i obrazów, które trapią nas dziś: lęk przed chorobą, żałobę i smutek, osamotnienie oraz izolację. Dzieci pozbawione obecności rodziców, zamknięte za grubymi murami, popadają w odrętwienie i wewnętrzne zlodowacenie. Czy Mary odkryje tajemnicę ogrodu? Czy bohaterowie skruszą lód skuwający ich serca? Spektakl - ukojenie, który swoją treścią, formą i dźwiękiem będzie przypominał o wadze relacji z naturą oraz drugim człowiekiem.

Spektakl „Tajemniczy ogród” można oglądać na Sali Andersena w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, od 7 do 10 marca oraz od 15 do 19 marca. Szczegóły są na stronie: teatrandersena.pl

źródło: Teatr Andersena w Lublinie