Teatr Imaginarium - nowa atrakcja turystyczna Lublina

2023-09-28 15:48
Wejscie do Teatru Imaginarium w Lublinie
Autor: Teatr Imaginarium Wejscie do Teatru Imaginarium w Lublinie

W podziemiach jednej z kamienic na lubelskim Starym Mieście odwiedzający zobaczą spektakl z poruszającymi się mechanicznie figurami, które ukazują istotne dla historii miasta wydarzenia i postacie. To tajemnicza i mistyczna nowa opowieść o Lublinie.

Teatr Imaginarium to opowieść o tajemniczym i mistycznym Lublinie, którą tworzy mikrospektakl z poruszającymi się mechanicznymi figurami setek różnych postaci m.in. królów, rycerzy, zakonników, mieszkanek i mieszkańców miasta.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza wystawy jest Tomasz Pietrasiewicz dyrektor Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN.

 - Spacerując uliczkami Starego Miasta w Lublinie, patrząc na stojące tu kamieniczki, czy też puste przestrzenie, zanurzając się w niepowtarzalną aurę tego miejsca, czujemy, że za zasłoną codzienności kryje się inny, tajemniczy Lublin. Dopiero odsłaniając tę zasłonę - tak jak w teatrze - jesteśmy w stanie zobaczyć coś więcej. Przed naszymi oczyma pojawia się niezwykła opowieść tkana zarówno ze zdarzeń historycznych, jak i legend, bo w historii Lublina nigdy nie brakowało cudownych i tajemniczych wydarzeń, czy też żyjących w nim osób o mistycznej sile - Ośrodek Brama Grodzka-Teatr NN.

Uzupełnieniem wystawy jest książka „Tajemniczy Lublin. Przewodnik” Tomasza Pietrasiewicza, przedstawiająca miejsca w Lublinie okryte magią i tajemnicą. Autor zaprasza nas do odkrywania miasta na nowo, z zupełnie innej perspektywy.

Zwiedzanie Teatru Imaginarium odbywa się z przewodnikiem od poniedziałku do soboty o godz. 13.00. Wejście na wystawę odbywa się maksymalnie w 5-6-osobowych grupach. Teatr Imaginarium znajduje się w kamienicy Rynek 8.

Szczegóły na stronie Teatru NN.