Teatr Muzyczny w Lublinie został Ambasadorem Województwa Lubelskiego

2023-02-15 9:59
Tytuł Ambasador Województwa Lubelskiego
Autor: Teatr Muzyczny w Lublinie Tytuł "Ambasador Województwa Lubelskiego" dla Teatru Muzycznego w Lublinie

Statuetki są przyznawane wybitnym osobom, instytucjom i firmom, które wniosły istotny wkład w promowanie województwa lubelskiego w kraju i poza jego granicami.

11 lutego 2023 r. podczas uroczystej Gali w Centrum Spotkania Kultur ogłoszono zwycięzców tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego”.

Wśród zwycięzców znalazł się Teatr Muzyczny w Lublinie. Statuetkę w imieniu Teatru odebrała dyrektor instytucji Kamila Lendzion.

Jak podkreśla Kamila Lendzion, spełniło się jej marzenie, bo obejmując stanowisko Dyrektora w 2018 roku postawiła sobie nadrzędny cel: aby Teatr Muzyczny w Lublinie wrócił na należne mu miejsce na muzycznej mapie Polski… Brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i tytuł „Ambasadora Województwa Lubelskiego” są dowodem na to, że osiągnęliśmy sukces! Nasz wspólny sukces!

Teatr Muzyczny w Lublinie wyróżnienie zdobył w kategorii „Instytucja”.

Działający nieprzerwanie od 1947 roku teatr ma w swoim dorobku i repertuarze najznakomitsze spektakle operowe, operetkowe i musicalowe jak: „La Traviata” Verdiego, „Straszny Dwór” Moniuszki, „Baron cygański” i „Zemsta nietoperza” Straussa, „Skrzypek na dachu” Bocka czy „Phantom – upiór w operze” Yestona. Obok spektakli repertuarowych artyści teatru uczestniczą w wielu wydarzeniach kulturalnych regionu – w minionym jubileuszowym roku siedemdziesięciopięciolecia były to m.in.: koncert galowy „Muzyka Trójmorza”, koncert charytatywny „Lubelskie dla Ukrainy” oraz występy podczas Rodzinnych Pikników Europejskich.

Honorowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego jest przyznawany od 1999 roku. Samorząd Województwa Lubelskiego wyróżnia tych, którzy wnoszą wkład w rozwój regionu, angażują się w życie lokalnej społeczności, wyróżniają się swoimi dokonaniami, pomagają innym, stając się autorytetami dla lokalnej społeczności. Tytuł ma na celu promocję ludzi, którzy swoim talentem, pasją i codzienną ciężką pracą wzmacniają wizerunek Lubelskiego.