Teatr Stary w Lublinie ogłosił wiosenny repertuar

2023-02-23 10:24
Budynek Teatru Starego
Autor: Fot. Wojciech Nieśpiałowski Budynek Teatru Starego

Tradycyjnie będzie dużo muzyki, ciekawe spektakle i spotkania. Od kwietnia do czerwca gości Teatru Starego czekają wyjątkowe wydarzenia. Bilety są już dostępne.

W nowym repertuarze nie zabraknie gwiazd - na scenie Teatru Starego pojawią się m. in. Krystyna Janda ze swoim jubileuszowym monologiem "My Way" oraz Anna Seniuk w "Życiu Pani Pomsel". Powrócą także nasze produkcje: "Machia" w reżyserii Juliusza Machulskiego z Adamem Ferencym, Piotrem Głowackim i Martą Ledwoń, a także monodram "Lear" z Andrzejem Sewerynem. Gratką dla miłośników teatru będzie z pewnością spektakl "Dowcip" Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu na podstawie nagrodzonej Pulitzerem sztuki Margaret Edson.

Koncerty również będą miały gwiazdorską obsadę - wystąpi m. in. Edyta Bartosiewicz, która podczas retrospektywnej trasy "Solo Act" odwiedzi Lublin, Krzysztof Herdzin z wariacjami na temat muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Marcin Masecki i Jan Emilan Młynarski w projekcie FORTET oraz Maja Kleszcz interpretującą utwory legendarnego, bluesowego songwritera - Bogdana Loebla. A jakby tego było mało - na klimatycznej scenie Teatru Starego pojawi się Michał Pepol z projektem "Kora Nieskończoność" oraz Piotr "Pianohooligan" Orzechowski i Kuba Więcek w "Themes of Dracula" - czyli reinterpretacji kultowej ścieżki dźwiękowej Wojciecha Kilara do filmu Francisa Forda Coppoli o najsłynniejszym z wampirów.

Co poniedziałek o godz. 18:00 Teatr Stary poleca seanse filmowe. Wśród zaplanowanych projekcji nie zabraknie obsypanych nagrodami nowości ("Aftersun" i "Wszystko, wszędzie, naraz"), wyjątkowych klasyków, które warto zobaczyć na dużym ekranie ("Casablanca", "Gdy przychodzi kot"), a także spotkań z twórcami m. in. Januszem Majewskim. Z kolei wtorkowy cykl Bitwa o kulturę/literaturę jak zawsze będzie obfitował w ciekawe tematy i inspirujących gości.

Dla najmłodszych kolejne spotkania z cyklu "Mała muzyka", czy "Księżniczka Muzalinda" oraz ciekawe filmy.

We foyer Teatru cały czas jest dostępna także stała ekspozycja poświęcona historii Teatru Starego. Jej rozwinięciem jest strona internetowa: https://200.teatrstary.eu

Szczegóły nowego repertuaru są na stronie i profilu Teatru Starego w Lublinie.