„Telefonistki” – zatrzymane przez lubelską policję za pośredniczenie w organizowaniu usług seksualnych

2022-10-20 11:33
Telefonistka zatrzymana za pśrednieczenie w organizowanu usług seksualnych
Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie "Telefonistka" zatrzymana za pśrednieczenie w organizowanu usług seksualnych

Zatrzymaliśmy dwie kobiety w związku z czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji. Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie całego kraju poprzez tzw. „mieszkaniówki”. Zatrzymane kobiety to tzw. „telefonistki” - zajmowały się umawianiem spotkań z kobietami świadczącymi usługi seksualne. Podczas przesłuchania w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie obie przyznały się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji oraz handlem ludźmi została rozbita przez kryminalni z KWP w Lublinie w grudniu 2020 roku.

Grupie szefowała 37-letnia Iwona G. Wraz z nią policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 24 do 72-lat. Zwerbowali około 20 kobiet, które świadczyły usługi seksualne w wynajmowanych mieszkaniach na terenie kraju. Jedną z nich była 24-latka, którą zmusili podstępem wykorzystując jej stan bezradności.

Telefonistka zatrzymana za pośredniczenie w organizowanu usług seksualnych
Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie "Telefonistka" zatrzymana za pośredniczenie w organizowanu usług seksualnych

W ramach prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie zatrzymaliśmy kolejne dwie kobiety, które pełniły rolę tzw. „telefonistek”. Zajmowały się umawianiem zainteresowanych osób z kobietami świadczącymi usługi seksualne. Obie kobiety (24 i 28-latka) przyznały się do winy. Będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu osiąganie korzyści majątkowej z prostytucji. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: nadkom. Andrzej Fijołek