​To propozycja dla wszystkich małżeństw, które chcą umocnić swoją więź

2024-02-29 13:22
Weekend dla małżonków poświęcony dialogowi 8-10 marca 2024 r.
Autor: Spotkania Małżeńskie Ośrodek Lubelski "Weekend dla małżonków poświęcony dialogowi" 8-10 marca 2024 r.

Spotkania Małżeńskie - Ośrodek Lubelski zapraszają na Weekend dla małżonków poświęcony dialogowi. Rekolekcje odbędą się od 8 do 10 marca w Domu caritas w Dąbrowicy.

Z warsztatów mogą skorzystać małżeństwa niezależnie od stażu, zaangażowania religijnego i tego, czy uważają swoją relację za dobrą lub przechodzącą kryzys. - Każdy może skorzystać i popracować nad związkiem. Chcemy zaprosić wszystkie małżeństwa, które chcą chwile popracować nad swoją relacją. Ten weekend jest formą warsztatową rekolekcji dla małżeństw. To propozycja niezależnie od wieku, stażu małżeńskiego, tego, czy jest się zaangażowanym w życie religijne, czy uważają się za dobre małżeństwo bądź przeżywają jakieś trudności, kryzysy - mówią Katarzyna i Tomasz Sugierowie, którzy są animatorami ruchu Spotkania Małżeńskie, od 18 lat prowadzą rekolekcje dla małżeństw i wieczory dla narzeczonych.

- Dla każdego taka forma warsztatowa może być pomocna, by rozwinąć relację i popracować nad nią. Rekolekcje prowadzą dwie lub trzy pary małżeńskie razem z kapłanem. Jest poruszanych 11 tematów ważnych dla relacji małżeńskiej. Są to rekolekcje stacjonarne, to znaczy, że trzeba te dwa i pół dnia spędzić w domu rekolekcyjnym po to, żeby skupić się na swoim małżeństwie i poświecić sobie czas. Nie można przyjechać z dziećmi. Chodzi o to, żeby to był czas tylko dla męża i żony. To jest dobry czas po to, żeby wrócić do początku swojej relacji i przypomnieć sobie jak to kiedyś było ale też po to, żeby nauczyć się ze sobą rozmawiać. Nie trzeba na forum publicznym wypowiadać się w żaden sposób. Cały dialog małżeński pozostaje tajemnicą danego małżeństwa - dodają animatorzy ruchu Spotkania Małżeńskie.

Informacje o zapisach są w mediach społecznościowych lubelskiego ośrodka.​ Na stronie spotkaniamalzenskie.pl można też przeczytać świadectwa uczestników poprzednich rekolekcji.