Ulicami Lublina przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny [AUDIO]

2024-05-26 19:33
Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie 26 maja 2024
Autor: ZS Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie 26 maja 2024

W spotkaniu pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś” wzięło udział kilkaset osób. Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się nabożeństwem w Archikatedrze Lubelskiej. Finałem wydarzenia był piknik rodzinny w Ogrodzie Saskim.

Organizatorem Marszu dla Życia i Rodziny w Lublinie jest Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej.

W tym roku zmieniony został kierunek marszu. Korowód przeszedł tradycyjną trasą, ale w odwrotnym kierunku czyli od archikatedry aż do Ogrodu Saskiego, tam też odbył się piknik rodzinny. Była „Scena Pełna Życia”, wiele atrakcji dla dzieci, a także dorosłych. Wydarzenie zakończyło się koncertem rodzinnym zespołu Fedor Family.

Tegoroczna tematyka marszu „Dziękuję, że mnie urodziłaś” skłaniała jego uczestników do wdzięczności za dar  życia, za rodziców, którzy zdecydowali się przyjąć nas na tym świecie oraz za każdą osobę, która przyczyniła się do naszych narodzin. Uczestnicy także modlili się o to, by każde życie było chronione i mogło się bezpiecznie rozwijać, na każdym jego etapie. Spotkanie było wielkim świętem rodzin, integracji i inspiracji.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 18 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie 26.05.2024