Umów się na Randkę Małżeńską i zadbaj o relację w związku

2023-02-09 17:30
Misja Miłość
Autor: Misja Miłość

Archidiecezjalny projekt Misja Miłość ​​organizuje miejsce oraz czas czyli przestrzeń do dialogu między mężem i żoną. To szansa na pogłębienie więzi z dala od codziennych obowiązków.

Wszystko z romantyczną kolacją w tle i z dala od codziennych domowych o rodzinnych obowiązków. Na Randkę Małżeńską w ramach programu Misja Miłość zaprasza Zespół do spraw Nowej Ewangelizacji archidiecezji lubelskiej. - Nazwa "Misja Miłość" dotyczy pewnych działań duszpasterskich, za którymi stoi Zespół do spraw Nowej Ewangelizacji naszej archidiecezji. Chodzi o pomaganie parafiom, by każda z nich miała w swojej ofercie jakieś narzędzie, które będzie mogło pomóc parom, małżeństwom w miarę przez cały rok. To organizacja cyklicznych spotkań na jesieni, po wizycie duszpasterskiej i po Wielkanocy. Tematyka to małżeństwo, miłość, wiara i jej przeżywanie w rodzinie i kościele domowym. Taki cykl spotkań rusza w najbliższy piątek, 10 lutego wieczorem o 19 w lubelskiej parafii pod wezwaniem Świętego Antoniego. Bedzie to cykl trzech spotkań pod tytułem "Od czego tu zacząć?". Propozycja, która towarzyszy Misji Miłość i która jest poza tymi cyklami i odbywa się również cyklicznie, co 2, 3 miesiące, to jest propozycja takiego spotkania, wieczorku dla małżeństw, randki małżeńskiej - mówi ksiądz Konrad Żyśko, zastępca koordynatora do spraw nowej ewangelizacji.

- To jest czas spędzony we dwoje. Jesteśmy we wspólnocie Domowego Kościoła, tak właśnie trafiliśmy na tą inicjatywę. W naszych zobowiązaniach jest coś takiego, jak dialog małżeński. Traktujemy go, właśnie jak taką randkę. To jest czas tylko dla nas, na naszą relację, na to w jaki sposób i o czym chcemy rozmawiać. Randka daje nam szansę rozmowy nie tylko na tematy dotyczące codziennych obowiązków, bo wiadomo, że jest ich każdego dnia bardzo dużo. Randka to jest przestrzeń do okazania sobie wyrozumiałości i przede wszystkim uczuć. Najbliższa randka zostanie zorganizowana 15 lutego o godzinie 18 w Zajeździe Gościnnym w Konopnicy. zapisy są do 10 lutego. Gdy pierwszy raz byliśmy na takiej randce, mówiliśmy dużo o Domowym Kościele. Ludzi patrzyli na nas i widzieli, że można być blisko Kościoła i na co dzień normalnie korzystać z życia - dodają Ewelina i Piotr Bęczkowscy, organizatorzy najbliższej Randki dla Małżeństw.

Jak informują organizatorzy: - Misja Miłość to projekt realizowany przez Zespół do spraw Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Lubelskiej. Jest skierowany do wszystkich par, które pragną żyć w jedności i miłości. Wierzymy, że nie jest to możliwe bez Jezusa. Jak osiągnąć trwałą miłość i jedność w związku? Po odpowiedź zapraszamy na spotkania otwarte i na randki małżeńskie.

Więcej informacji, w tym szczegóły dotyczące zapisów na Randkę Małżeńską są na stronie misjamilosc.pl