W czerwcu w Lublinie bieg "Chęć na Pięć"

2023-05-31 13:47
18 czerwca w Lublinie bieg Chęć na Pięć
Autor: maraton.lublin.eu 18 czerwca w Lublinie bieg Chęć na Pięć

To ostatnie zawody biegowe przed wakacjami. 18 czerwca do pokonania 5 kilometrów na płaskiej, szybkiej trasie, idealnej do bicia życiowych rekordów.

Po raz pierwszy zawody odbędą się w akademickiej części miasta. Miasteczko biegowe będzie się znajdować przy pomniku patronki największej lubelskiej uczelni. - To dla nas radość z dwóch powodów. Po pierwsze jest to w centrum Lublina a po drugie będzie to trasa bardzo szybka, przebiegająca na długich prostych. To pozwoli biegaczom do zapoznania się ze swoją formą przedwakacyjną - mówi dyrektor zawodów, Piotr Kitliński.

Miasteczko biegowe będzie się znajdować przy pomniku patronki największej lubelskiej uczelni. - Nigdy tam nie startowaliśmy. Będziemy mieli start oraz metę biegów dziecięcych i młodzieżowych a także miasteczko biegowe przy pomniku Marii Curie-Skłodowskiej. Stamtąd również wyruszymy w biegu na 5 kilometrów - dodaje Kitliński.

- Trasa przebiega ulicami: Radziszewskiego w kierunku Lipowej, Narutowicza, Głęboką i Spadochroniarzy w kierunku Racławickich a następnie Racławickimi z górki w kierunku mety - mówi dyrektor biegu. Zostało jeszcze niecałe 200 miejsc, to stan na 31 maja, więc trzeba szybko się decydować z zapisaniem się na bieg. Zawodnicy na starcie pojawią się w niedzielę 18 czerwca o godzinie 10. Szczegóły na maraton.lublin.eu Zapisy na biegi dziecięce i młodzieżowe wystartują tydzień przed biegiem.