W Puławach stanęła Ciepła Szafa

2024-01-09 21:44
Ciepła czapka i rękawiczki - zdjęcie ilustracyjne
Autor: ZS Ciepła czapka i rękawiczki - zdjęcie ilustracyjne

Mogą z niej skorzystać osoby których nie stać na zakup ciepłego ubrania, kurtki czy szalika. Można tutaj zostawić dobrej jakości odzież, jak i bezpłatnie ją zabrać. Ciepła szafa będzie dostępna do wiosny.

Ciepła Szafa stanęła przy Centrum Terapii i Diagnozy „Inicjatywa” w Puławach. Można w niej umieszczać ubrania, które przydadzą się osobom potrzebujących. Ważne, żeby ubrania nie były zniszczone i zabrudzone oraz nadawały się do noszenia.

- Chcemy pomagać osobom ubogim, których nie stać na zakup ubrań. Przynosić można ciepłe, zimowe ubrania, takie jak: kurtki, polary, spodnie zimowe, szaliki, czapki, rękawiczki czy nawet obuwie -  mówi Paweł Romański, twórca inicjatywy i dodaje - osoby, które potrzebują ciepłej odzieży, mogą tu przyjść i sobie coś wziąć, nikt nie będzie patrzy im na ręce i ich oceniał.

Szafa jest dostępna całodobowi i można z niej korzystać anonimowo.

Są pewne typy odzieży, które do szafy nie powinny trafić - to np. letnie koszulki z krótkim rękawem, bielizna, czy suknie ślubne. Pracownicy Centrum Terapii i Diagnozy „Inicjatywa” w Puławach będą codziennie sprawdzać co trafia do szafy i rzeczy, które nie spełniają wymagań związanych z rodzajem, jakością i czystością będą usuwane.

Ciepła Szafa” znajduje się w Puławach przy ul. Eustachiewicza 1, obok Centrum Terapii i Diagnozy „Inicjatywa” i będzie dostępna do wiosny.