Wąwolnica Młodych – spotkanie młodych u Matki Bożej Kębelskiej

2023-08-29 10:08
Wąwolnica Młodych - plakat wydarzenia
Autor: mat. organizatora Wąwolnica Młodych - plakat wydarzenia

Będą się integrować, bawić i modlić. Na terenie sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej po raz trzeci odbędzie się Wąwolnica Młodych. W czasie wydarzenia, specjalne nabożeństwo dedykowane młodzieży odprawi biskup Adam Bab. W programie nie zabraknie też spotkań z gośćmi i rozmów na ważne tematy.

W czasie Uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej, 2 i 3 września odbędzie się trzeci edycja wydarzenia Wąwolnica Młodych. Podczas wydarzenia pojawi się przestrzeń do odpoczynku, posilenia się i nawiązania wspólnoty. To co wyróżnia Wąwolnicę Młodych, to sposób organizacji. Zwykle to kapłani i duszpasterze organizują coś dla młodych. Tym razem, młodzi, chcą stworzyć coś dla rówieśników. Pierwsza edycja powstała z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Agnus Dei Wąwolnica. Dzięki pomocy Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej oraz KSM Archidiecezji Lubelskiej powstało duże wydarzenie, gromadzące młodych.

Tegoroczne hasło : „Oto Matka twoja” ukaże młodym, że opieka Matki Bożej jest potrzebna i zaprosi uczestników do zawierzenia się jej. W tym roku gościem specjalnym będzie brat Szymon Janowski, który wygłosi konferencję dla młodych.

Brat Szymon Janowski, pełen pasji Kapucyn pochodzący z urokliwych Mazur, który swoim oddaniem i poczuciem humoru zdobywa serca wielu ludzi. Jego życiowa droga wiedzie przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów (OFMCap), gdzie przyjął dewizę, która stała się jego przewodnikiem: "Głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby". Jest autorem bloga oraz podcastu o nazwie "Proste Słowa". Aktywnie udziela się na Instagramie, gdzie możecie go znaleźć pod nazwą @bratszymon. Jego pasja do głoszenia przekazu i dzielenia się prostymi słowami stanowi wyjątkową cechę jego posługi.2 września o godzinie 19:30, podczas Wąwolnicy Młodych, wygłosi konferencję i odpowie na wszystkie pytania.

Szczegółowy program wydarzenia:

Sobota – 2 września - 15:00 – 18:00 spotkania w Strefie Młodych, 18:00 – Msza Święta dla młodzieży na błoniach, 19:30 – konferencja brata Szymona Janowskiego, 21:00 – integracja w Strefie Młodych.

Niedziela – 3 września - 9:00 – 15:00 spotkania w Strefie Młodych.