Wielki człowiek do małych interesów - nowa propozycja Teatru Osterwy w Lublinie

2024-04-05 11:16
Wielki człowiek do małych interesów  - plakat spektaklu
Autor: Teatr Osterwy w Lublinie Wielki człowiek do małych interesów - plakat spektaklu

To komedia z głębokim przesłaniem, przedstawiająca świat pełen pozorów. Nowy spektakl Teatru Osterwy powstał na podstawie komedii Aleksandra Fredy. ​​Premiera sztuki 6 kwietnia.

"Wielki człowiek do małych interesów” według reżyserii Anny Wieczur to współczesna interpretacja komedii Aleksandra Fredry z 1854 roku. Zamysłem jest to aby widz wyszedł z teatru z doświadczeniem katharsis poprzez śmiech, ale także z refleksją nad ludzką naturą. Widz ma okazję dostrzec psychologiczne aspekty oraz zróżnicowane motywacje, które kierują postaciami.

Poruszane tematy takie jak pragnienie sukcesu czy wytrwałe dążenie do założonych celów, zdają się być wyjątkowo aktualne. Ponadczasowość przedstawioną przez Aleksandra Fredrę dodatkowo podkreśla kontrastujące zestawienie scenografii i kostiumów. Koncepcja spektaklu zakłada łączenie elementów XIX-wiecznego świata z tymi, które są nam znane z dzisiejszych czasów.

Anna Wieczur nadała znanej historii lekkości, uwydatniając jej humorystyczną warstwę przy jednoczesnym zachowaniu przestrzeni do pogłębionej refleksji. Widz ma możliwość płynnie zatopić się w świat wykreowany przez autora, zinterpretowany przez reżyserkę i ożywiony przez aktora.

Przy użyciu sugestywnej scenografii, muzyki i światła, „Wielki człowiek do małych interesów” przenosi widza w świat najwyższych emocji i wewnętrznych konfliktów, pozostawiając go z głębokim wrażeniem i pytaniami, które towarzyszą mu jeszcze po zakończeniu przedstawienia.

​​Premiera komedii "Wielki człowiek do małych interesów" w Teatrze Osterwy 6 kwietnia. Spektakl po premierze będzie można oglądać od 11 do 14 kwietnia.

Szczegóły na stronie: teatrosterwy.pl