Wigilia Miłosierdzia w Archidiecezji Lubelskiej

2023-12-18 18:15
Wigilia Caritas - plakat wydarzenia
Autor: Caritas Archidiecezji Lubelskiej Wigilia Caritas - plakat wydarzenia

Dedykowana jest osobom potrzebującym i osamotnionym. Wigilia Caritas odbędzie się w Lublinie, ale również w trzech innych miastach regionu. W Puławach , Chełmie i Krasnymstawie spotkanie przy wigilijnym stole zorganizowane zostanie 23 grudnia, dzień później - 24 grudnia w Hali Targów Lublin.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od siedmiu lat organizuje Wigilię Caritas zwaną również Wigilią Miłosierdzia.

W czasie wydarzenia osoby samotne, chore, bezdomne, ubogie mogą zasiąść do wigilijnego stołu z przygotowaną prawdziwą wigilijną wieczerzą – z barszczem, karpiem czy postną kapustą, podzielić się opłatkiem, wspólnie kolędować i doświadczyć radości z narodzenia Jezusa.

W ubiegłym roku w Wigilii Caritas wzięło udział około 1000 osób, a 70 wolontariuszy posługiwało w czasie wydarzenia. W tym roku organizatorzy  spodziewają się około 1000 osób łącznie w 4 miastach: w Lublinie, Chełmie, Puławach i Krasnymstawie.

W celach organizacyjnych, wszyscy, którzy chcieliby spędzić razem ten wyjątkowy dzień proszeni są o pobieranie zaproszeń na Wigilię w wyznaczonych miejscach.

Wigilia Caritas odbędzie się: 

W Puławach - 23 grudnia o godz. 10:00 w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”, ul. Wojska Polskiego 4. Zaproszenia można pobierać w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Puławach, ul. Słowackiego 2/213 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 10:00-14:00, oraz wtorki i czwartki w godzinach 16:00-20:00.

W Chełmie - 23 grudnia o godz. 10:00 w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas AL, ul. Lubelska 135 E. Zaproszenia można pobierać w Warsztacie Terapii Zajęciowej od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-15:30. Współorganizatorem Wigilii Caritas w Chełmie jest Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością i Ich Przyjaciół „Zbyszko".

W Krasnymstawie - 23 grudnia o godz. 10:00 w Kuchni dla Ubogich im. Św. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Okrzei 38. Zaproszenia można pobierać w Kuchni dla Ubogich od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00.

W Lublinie - 24 grudnia o godz. 10:00 w Hali A Targów Lublin, ul. Dworcowa 11. Zaproszenia można pobierać w Dziennym Ośrodku dla Osób Bezdomnych Caritas AL przy al. Unii Lubelskiej 15, od poniedziałku do niedzieli w godz. 9:00-17:00. Uchodźcy z Ukrainy proszeni są o odbieranie zaproszeń w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, przy al. Unii Lubelskiej 15 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Tak duże wydarzenie wymaga wielu rąk do pracy. Rzesza Wolontariuszy będzie wspierać Caritas zarówno w przygotowaniach do Wigilii jak i podczas samego wydarzenia. Trwają już przygotowania do Wigilii, jednak można jeszcze zgłaszać swoją chęć pomocy, czy to 24 grudnia w Lublinie, czy też dzień wcześniej w pozostałych 3 miastach.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby ten wyjątkowy dzień spędzić z osobami potrzebującymi powinni się kontaktować telefonicznie: 668 770 774, lub e-mail: wolontariat@lublin.caritas.pl

We wspólnych spotkaniach wszystkim zebranym towarzyszyć będą także lubelscy biskupi, na czele z Ks. Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem, który weźmie udział w Wigilii w Lublinie.

Szczegóły Wigilii Miłosierdzia są na profilu i stronie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.