Wojciechów: Warsztaty dla kowali - zgłoszenia

Kowal
Autor: pixabay.com Kowal

Opanują techniki kucia: zginanie, wydłużanie, hartowanie, przebijanie, oksydowanie, zgrzewanie metali, zdobienie metalu oraz wykonywanie narzędzi kowalskich.

To jedyna tego typu "szkoła kowalstwa" w Polsce, która organizuje warsztaty od prawie 40 lat. Praktyczna nauka zawodu będzie prowadzona w czynnej kuźni przez wykwalifikowanych mistrzów kowalstwa, którzy od lat zajmują się tym zawodem i doskonale znają techniki kowalskie oraz potrzeby współczesnego rynku

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie rozpoczął nabór chętnych do udziału w tegorocznych Ogólnopolskich Warsztatach Kowalskich. Zajęcia, poprzedzające doroczne Spotkania Kowali, odbędą się na przełomie czerwca i lipca, ale termin przyjmowania zgłoszeń upływa na początku maja.

Na warsztaty mogą się zgłaszać młodzi z całej Polski, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kowalstwem, ale także ludzie prowadzący własne kuźnie lub warsztaty ślusarskie chcący poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie kucia "na gorąco". Na zajęciach teoretycznych uczestnicy poznają zasady BHP pracy w kuźni, historię kowalstwa, cechy regionalne kowalstwa polskiego oraz podstawowe zasady projektowania wyrobów z uwzględnieniem właściwości metali. Dowiedzą się również ja dbać o promocję własnej kuźni, a także obejrzą pokazy wykonywania i regeneracji narzędzi kowalskich i rolniczych oraz zabezpieczania wyrobów przed korozją.

Zgłoszenia przez ankietę na stronie www.gokwojciechow.pl - termin mija 8 maja. Zajęcia dla wybranych 16 kandydatów rozpoczną się 27 czerwca, a zakończą 9 lipca.