Wygrać i patrzeć w tabelę. Motor Lublin zagra z Polonią Warszawa

2023-06-02 14:40
Motor Lublin w meczu z Polonią Warszawa w rundzie jesiennej
Autor: Motor Lublin Motor Lublin w meczu z Polonią Warszawa w rundzie jesiennej

Ekipa ze stolicy jest pewna bezpośredniego awansu do pierwszej ligi. Motor, by marzyć o barażach musi pokonać Polonię na jej stadionie.

Motor Lublin jest obecnie na 6 miejscu w tabeli ale nie jest jeszcze pewny gry w barażach. Zadanie nie będzie łatwe, bo w ostatniej kolejce lubelska drużyna zagra w niedzielę 4 czerwca z liderem, Polonią Warszawa, która już awansowała do pierwszej ligi. - Dla nas to mecz jak każdy inny. Jedziemy na Konwiktorską, by ten mecz wygrać, tak samo jak jeździliśmy do Kołobrzegu, Kalisza, Krakowa czy Stężycy. Będziemy właściwie się do niego przygotowywać - powiedział trener Motoru, Goncalo Feio.

- Waga tego meczu jest duża ale podchodzimy do przygotowań i samego spotkania z chłodną głową - dodaje pomocnik żółto-biało-niebieskich, Jakub Lis. - Plansza z analizą zawodników Polonii już wisi w szatni. Wiemy jakie mocne i słabe strony ma każdy z piłkarzy "czarnych koszul". My tam jedziemy po zwycięstwo, jak w każdym meczu - mówi piłkarz Motoru.

Początek niedzielnego meczu o 18. Zawody będą transmitowane w telewizji i internecie. Motor Lublin przed ostatnią kolejką zajmuje 6 miejsce w tabeli. Drużyny z miejsc 3-6 zagrają w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy. Półfinały we środę 7 czerwca, finał w niedzielę 11 czerwca. Zwycięzca zagra w następnym sezonie w pierwszej lidze.