Wygrać z liderem czyli Motor Lublin zagra z Arką Gdynia

2024-04-12 12:52
Motor Lublin zagra z Arką Gdynia
Autor: Motor Lublin Motor Lublin zagra z Arką Gdynia

Drużyna z Trójmiasta w rundzie wiosennej jest niepokonana. Ten bilans spróbują zmienić żółto-biało-niebiescy w piątkowym meczu na Arenie Lublin.

- Jeszcze na początku tygodnia rozmawialiśmy o meczu z Wisłą Kraków, bo było to na pewno ważne zwycięstwo z punktu widzenia całej drużyny. Teraz jest już w nas tylko nastawienie, ze liczy się tylko piątkowy mecz z Arką. Mam nadzieję, że dopiszemy kolejne trzy punkty. Tak naprawdę każdy kolejny mecz jest o sześć punktów. Nie można zachłysnąć się jednym zwycięstwem, tylko trzeba budować serię - mówi obrońca Motoru, Sebastian Rudol. Ekipa z Trójmiasta jest w rundzie wiosennej niepokonana. Jej napastnicy w tym sezonie są w czołówce jeśli chodzi o ilość strzelonych goli. Jednym z tych, którzy spróbują ich zatrzymać jest między innymi stoper żółto-biało-niebieskich.

- Osobiście cieszę się, że mogę być częścią tej historii. Wiem, że około 40 lat nie było zwycięstwa wyjazdowego Motoru z Wisłą Kraków. Wiem też jak długo ten klub czekał na grę w pierwszej lidze. Chciałbym, żeby tego typu historie pisały się dalej. Cieszymy się, że kibice nas wspierają. To jest bardzo potrzebne - tak obrońca Motoru odniósł się do powitania jakie piłkarzom lubelskiej drużyny zgotowali fani, gdy drużyna wróciła z Krakowa po zwycięstwie z "Białą Gwiazdą".

- Jedziemy dalej i chcemy więcej. Teraz tak naprawdę liczy się tylko przyszłość. Na tym etapie rundy bardzo delikatnie podchodzę do ocen. Jeszcze nawet nie jesteśmy w środku tej najważniejszej części sezonu. Od meczu do meczu, tak do tego podchodzimy. Najpierw to mecz z Arką, potem z Miedzią Legnica. Chcemy wygrywać, bo wiemy, że te mecze mogą nam bardzo wiele dać ale tez bardzo wiele wygrać. Celem jest zawsze najbliższy mecz - podsumowuje Sebastian Rudol.

A na trybunach zasiądzie ponad 10 tysięcy fanów w żółto-biało-niebieskich barwach. Pierwszy gwizdek zabrzmi na lubelskim stadionie o 20:30. Inny pierwszoligowiec z Lubelszczyzny, Górnik Łęczna [podobnie jak Motor mający Ekstraklasowe aspiracje] otworzy dzisiaj 27. kolejkę pierwszej ligi. O 18 zagra z Zagłębiem Sosnowiec.