Wygrać z Podbeskidziem i zagrać baraże u siebie [AUDIO]

2024-05-22 12:22
Motor Lublin zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała
Autor: Motor Lublin Motor Lublin zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Motor Lublin w ostatniej kolejce sezonu zagra na Arenie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jeżeli zwycięży, zapewni sobie grę w barażach o Ekstraklasę przed własną publicznością.

- To spadkowicz, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ale mecz sam się nie wygra. Na pewno rywal się postawi, niby zdegradowani, ale każdy, kto przyjeżdża na Arenę, to chce się pokazać z dobrej strony. Ja myślę, że przyjadą i nie staną z tyłu, żeby się bronić, tylko będą chcieli powalczyć. Wszystko zależy od nas, trzeba wygrać - przyznaje kapitan żółto-biało-niebieskich, Piotr Ceglarz. - Nastroje przed spotkaniem są bardzo dobre, patrzymy optymistycznie w przyszłość, szczególnie po ostatnim meczu z Resovią. Cała kolejka ułożyła się tak, że nie mogło być lepiej. Od początku mówiłem jednak, że wszystko będzie zależeć od nas. Jak my będziemy punktować i dobrze wyglądać, to reszta też będzie grała pod nas. Wierzę w to i wiem, że tak będzie, że przyjedzie Podbeskidzie, wygramy i zajmiemy, jak najwyższe miejsce - dodaje.

- Przed nami kluczowy mecz ale przygotowujemy się tak samo, jak do każdych zawodów. Pracujemy nad schematami, które są nam znane od kiedy prowadzi nas trener Stolarski. Skupimy się na sobie, mamy lekkie dolegliwości, jak to bywa na koniec sezonu ale większość z nas jest do dyspozycji trenera - mówi obrońca Motoru, Arkadiusz Najemski. - Piłkarze Podbeskidzia będą chcieli dobrze się zaprezentować, by postać w klubie na kolejny sezon. My jednak jesteśmy dobre przygotowani, znamy rywala i postaramy się zneutralizować jego atuty. Ważne również dla nas jest to, by po długiej przerwie odnieść na Arenie zwycięstwo - podkreśla trener lubelskich piłkarzy, Mateusz Stolarski.

Pierwszy gwizdek w meczu Motor - Podbeskidzie zabrzmi na lubelskim stadionie w niedzielę 26 maja o 15. O tej samej porze swój mecz zagra, będący także w strefie barażowej, Górnik Łęczna​. Zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Mówią Piotr Ceglarz, Arkadiusz Najemski i Mateusz Stolarski z Motoru Lublin. Posłuchaj: