XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny - obchody w Archidiecezji Lubelskiej

2024-04-11 11:48
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Ma nam przypominać o tym jak ważne jest sięganie po Pismo Święte, jego czytanie i rozważanie choćby kilku wersetów każdego dnia. 14 kwietnia rozpocznie się Tydzień Biblijny.

Jego celem jest odkrywanie na nowo znaczenia Słowa Bożego​ w codziennym życiu wiernych i całego Kościoła. - To ważny czas przeżywania i zgłębiania Słowa Bożego, powrotu do źródeł tego, co jest fundamentem kultury polskiej, europejskiej i światowej. Tegoroczną edycję zatytułowaliśmy: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Chcemy zgłębiać Słowo Boże i poprzez uroczystą celebrację podczas Mszy Świętych rozpocząć obchody tego tygodnia - mówi ksiądz profesor Mirosław Wróbel, dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL i moderator Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Lubelskiej.

 Centralne obchody w Archidiecezji Lubelskiej odbędą się w niedzielę o 11:30 w parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. - Wtedy nastąpi przyjęcie nowych członków do Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Archidiecezji Lubelskiej. Tam będą rozdawane karteczki z fragmentami Pisma Świętego.  Po Mszach Świętych będzie możliwość nabycia nowych wydań Pisma Świętego. Cały tydzień wypełni szereg wydarzeń. Wśród nich będą konkursy, jedne w Sernikach we wtorek dla uczniów szkół podstawowych, we czwartek na KUL-u odbędzie się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wyłoni on tych, którzy będą reprezentować naszą archidiecezję na ogólnopolskim finale - dodaje ksiądz profesor Mirosław Wróbel.

- We wtorek w parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego odbędzie się spotkanie w ramach "W Blasku i Mocy Słowa Bożego", we czwartek w Archikatedrze Szkoła Słowa Bożego a w piątek do kościoła rektoralnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej zapraszamy na Biblijną Drogę Światła - tak o pozostałych obchodach mówi dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL i moderator Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Lubelskiej.

Częścią Tygodnia Biblijnego będzie też VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku zostały wybrane do niego Dzieje Apostolskie. - Są to teksty przedstawiające pierwszą wspólnotę Kościoła. Będziemy je czytać głośno w naszych parafiach i wspólnotach ale zapraszam, by czytać te teksty również indywidualnie zobaczyć i poznać dzieje apostołów Piotra i Pawła, którzy są filarami Kościoła Katolickiego - zachęca ks. prof. Wróbel.