Z Lublina na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé

2023-11-13 16:10
Wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Lublanie - plakat
Autor: CDMAL Wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Lublanie - plakat

Chcą być razem, modlić się i zwiedzać. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Lublanie. W stolicy Słowenii młodzi spędzą kilka dni na przełomie roku.

To już 46 Spotkanie organizowane przez Wspólnotę Braci z Taizé. Tym razem odbędzie się w Lublanie, stolicy Słowenii i potrwa 5 dni: od 28 grudnia 2023 r. do 1 stycznia 2024 r. Przez kilka dni tysiące młodych z Europy i innych kontynentów spotkają się, by wspólnie się modlić i dzielić życie z mieszkańcami regionu.

Dwa dni wcześniej, 26 grudnia, do Lublany przyjedzie kilkuset wolontariuszy, którzy pomogą w przyjęciu uczestników spotkania i innych praktycznych zadaniach.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie zaprasza na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Słowenii. Spotkanie przeznaczone jest dla młodych w wieku 18-35 lat. Wyjazd we wtorek, 27 grudnia, o godz.18:00 spod Hali Globus (Kazimierza Wielkiego 8, Lublin); powrót 02.01.2024 r. ok. godz. 9:00 w miejsce wyjazdu.

Koniec roku i Sylwester wraz z młodymi z całego świata jest okazją, aby doświadczyć radnego Kościoła, doświadczyć modlitwy w duchu Taizé, poznać nowa kulturę i tradycje dzięki mieszkaniu u rodzin oraz odwiedzić piękne miejsca. Spotkanie to nie tylko czas modlitwy, ale także poznawania miejscowej kultury.

W programie, w drodze do Lubljany (27 grudnia) poranne zwiedzanie Wiednia, a w drodze powrotnej, wieczorne zwiedzanie Graz w niedzielę, 1 stycznia.

Uczestnicy wyjazdu oprócz leków, dokumentów oraz adekwatnej odzieży zabierają ze sobą także śpiwór, karimatę i ręcznik.

Zapisy trwają do czwartku, 30 listopada.

Szczegóły są na profilu i stronie CDM Lublin.