Zatankuj do pełna, zaplanuj trasę i parkuj legalnie. Motoporady przed długim weekendem

2024-05-29 11:21
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Kierowca wypoczęty, walizki spakowane i można ruszać na długi weekend? Nie tak prędko. Aby kilka godzin za kółkiem było przyjemnością, warto przygotować się do podróży.

Warto zacząć podróż przed ekranem komputera lub smartfona i zaplanować trasę. - Nie zaszkodzi też sprawdzić, gdzie w naszym miejscu można legalnie zaparkować. Lepiej zapłacić kilka złotych za bilet niż 150 złotych mandatu - radzi Maciej Kulka, ekspert motoryzacyjny. - Jedziemy do rodziny lub pozwiedzać, to dobrze, byśmy parkowali w sposób bezpieczny i zgodnie z przepisami. Przypominam o zakazie parkowania w lesie a jeśli na znaku "zakaz zatrzymywania" są dodatkowe informacje, to nie wolno również parkować na poboczu. Wszystko po to, by ten wyjazd nie kojarzył się nam z czymś złym. Warto o takich rzeczach pamiętać wcześniej - dodaje.

Kierowcy powinni też zwrócić uwagę na odbywające się co roku w uroczystość Bożego Ciała procesje. - Musimy stosować się do poleceń służb zabezpieczających te wydarzenia religijne. Sprawdźmy też, którędy wierni będą przechodzić w procesjach - przypomina Maciej Kulka. - Można się do tego przygotować i spojrzeć w internet. Możemy zaplanować sobie alternatywną trasę, pojechać przed lub po procesji. Nie utrudniajmy inny celebrowania tego typu świąt - zachęca ekspert motoryzacyjny.

Informacje o trasie procesji centralnej w Lublinie można znaleźć na stronie archidiecezji. Planowane utrudnienia w ruchu związane z uroczystością znajdą Państwo również w mediach społecznościowych urzędów miast i poszczególnych parafii.