Zdjąć różowe okulary i spojrzeć w prawdzie na siebie oraz narzeczoną/narzeczonego

2023-12-27 15:14
Wieczory dla Zakochanych ruszają 17 stycznia 2024 r.
Autor: Spotkania Małżeńskie Ośrodek Lubelski Wieczory dla Zakochanych ruszają 17 stycznia 2024 r.

Spotkania Małżeńskie Ośrodek Lubelski zapraszają na Wieczory dla Zakochanych. To cykl 9 warsztatów, które ruszają przy archikatedrze lubelskiej 17 stycznia. Zapisy już trwają.

To kurs przedmałżeński dla wszystkich par, które poważnie myślą o wspólnej przyszłości. Obejmuje 9 wieczorów, wśród tematów komunikacja w związku, podział obowiązków czy relacje z przyszłymi teściami. - Jest to kurs dla narzeczonych, którzy mają wyznaczoną datę ślubu. To też propozycja dla par, które poważnie myślą o byciu ze sobą, chcą zweryfikować tą decyzję lub zdecydować się, że jednak nie po drodze im razem - mówi Katarzyna Sugier, jedna z prowadzących warsztaty.

- Na pewno jest to troszkę ambitniejsza oferta, bo obejmuje formę warsztatową 9-ciu spotkań. Jest to dużą zaletą, że młodzi dialogują ze sobą na różne tematy, o których być może do tej pory nie mieli okazji rozmawiać. Prowadzą to małżeństwa i kapłani, którzy nie pouczają, nie robią katechez tylko dzielą się swoim doświadczeniem - dodaje Tomasz Sugier, jeden z organizatorów warsztatów.

- Uczymy ich ze sobą rozmawiać. Rozmowy toczą się wokół tematów związanych z małżeństwem, wzajemnych oczekiwań, przyzwyczajeń, potrzeb, domów z których wyszli, kryzysów, dzieci. Przede wszystkim jednak chcemy dać im narzędzie w postaci dialogu, bo komunikacja jest podstawą jedności w małżeństwie. Próbujemy, żeby oni trochę, na czas tych 9 tygodni zdjęli różowe okulary i spróbowali spojrzeć na siebie samych i narzeczonego/narzeczonego w prawdzie. Żeby spróbowali się ze sobą skonfrontować, tak, by decyzja o wspólnym życiu była oparta na prawdzie a nie na wersji "demo" jaką prezentujemy wobec siebie nawzajem - podkreśla Katarzyna Sugier.

Warsztaty, ruszają 17 stycznia przyszłego roku ale zapisy już trwają w kancelarii archikatedry lubelskiej oraz poprzez facebookową stronę Spotkania Małżeńskie - Ośrodek lubelski.