Zmiany zasad sprzedaży węgla w Bogdance

2022-08-29 13:17
Lubelski Węgiel Bogdanka
Autor: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Ogromne zainteresowanie zakupem węgla z kopalni "Bogdanka"

Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie na zasadzie zapisów z planowanym terminem odbioru. Lubelska kopalnia węgla Bogdanka od dzisiaj (29.08) wprowadza zmiany w dystrybucji surowca.

Jak informuje lubelska kopalnia w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej: „zostają zmienione zasady prowadzenia sprzedaży detalicznej dla gospodarstw domowych”.

Osoby, które chcą zakupić ten węgiel muszą najpierw przyjechać do nas i złożyć dokuermnty. Nie prowadzimy zapisów telefonicznych. Nie ma innego sposobu zapisania się niż jak przyjechanie indywidualnie do Bogdanki, a konkretnie do punktu miałowego. Tow tym miejscu znajduje się punkt zapisowy – mói Dorota Choma, rzeczniczka prasowa spółki Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

Warunkiem zapisu na zakup węgla jest stawiennictwo osobiste lub przez pełnomocnika, z niezbędnymi dokumentami, tj. dowodem osobistym (w przypadku stawiennictwa osobistego) lub pełnomocnictwem od osoby fizycznej w przypadku zapisu/odbioru przez pełnomocnika. Ponadto należy mieć ze sobą formularz rejestracyjny pobrany ze strony internetowej LW Bogdanka S.A. Należźy także dołączyć kopię deklaracji CEEB potwierdzoną przez organ administracji państwowej lub pobrany z systemu posiadający unikalny numer identyfikacyjny ze strony internetowej https://zoneapp.gunb.gov.pl/#/verify

W związku z czym prosimy o nieustawianie się w kolejce do zakupu węgla. Prosimy i apelujemy, aby klienci, którzy się do nas kierują mieli ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty i wypełniony już formularz rejestracyjny. To bardzo ważne, gdyż w ten sposób przyspieszamy pracę i sprzedaż surowca. Chcemy uniknąć tworzenia się na nowo ogromnych kolejek, a tym samym usprawnić załatwianie wszelkich formalności. Po zakończeniu rejestracji i złożeniu wszystkich potrzebnych dokumentów nasz klient otrzyma konkretny termin kiedy należy zgłosić się po odbiór zakupionego węgla – wyjaśnia D. Choma.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu przed kopalnią ustawiały się kilkometrowe kolejki, miejsca w kolejce stały się nawet przedmiotem handlu. Powodem kolejek jest drastyczna różnica w cenie za tonę węgla: na składach to koszt 3 tys. zł, a bezpośrednio w kopalni to ok. 1 300 zł.

Samochody, które stały w kilometrowej kolejce są już ustawione tylko na terenie kopalni Biogdanka, anie na drodze publicznej. Będa i są oni obsługiwani na bieżąco. To są osoby, które maja po kilkanaście deklaracji na jedno auto, więc ta procedura oraz weryfikacja i załadunek zajmują nieco czasu. W najbliższych dniaj tej kolejki już nie będzie – dodaje D. Choma.

Dodatkowe informacje pod numerami telefonu: 81 462 55 80, 81 462 50 16.