Znamy już kalendarz biegowy Lublina na 2024 rok

2024-01-24 9:56
Kalendarz biegowy Lublina 2024
Autor: Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie Kalendarz biegowy Lublina 2024

Odbędzie się 6 biegów od marca do listopada, są nowości i powroty, różne dystanse i zawody o nietypowej porze. To między innymi powrót Biegu Koziołka, nocnego biegania, cyklu Grand Prix Lublina.

- Każdy w swoim kalendarzu może zaznaczyć kiedy spotykamy się na lubelskich biegach. Będziemy spotykać się wielokrotnie. Już w marcu będziemy biegać Tropem Wilczym na dystansach różnych aczkolwiek nietypowych. Później stopniowo rozpoczynamy już Grand Prix i będziemy biegać na dystansach zarówno pięciu kilometrów, dziesięciu jak i w półmaratonie. Staraliśmy się zaplanować biegi pod różną nazwą. Każdy bieg będzie miał swoją markę - mówi Piotr Kitliński, jeden z organizatorów.

Fundacja Rozwoju Sportu powraca do niektórych biegów. - Wraca nocne bieganie ale na krótszym dystansie, niż przed laty. Tym razem będzie to Nocna Piątka. Zorganizujemy również w 2024 roku Bieg Koziołka, bardzo charakterystyczny dla Lublina. Poprowadzimy go ulicami miasta - dodaje Kitliński. Zapisy zarówno do biegu Tropem Wilczym, jak i do cyklu Grand Prix ruszą wkrótce.

"W nadchodzącym sezonie organizatorzy zaplanowali:- organizację 6. biegów na różnych dystansach w tym 4. biegów ulicznych;- powrót do organizacji Grand Prix Lublina, w ramach którego odbędzie się 5 biegów: Wiosenna Dycha, Chęć na Pięć, Bieg Koziołka, 8. Półmaraton Lubelski, Nocna Piątka;- powrót Biegu Koziołka na dystansie 10 km oraz nowy bieg na 5 km - Nocna Piątka;- łączne zapisy na pakiet biegów GP Lublina, wystartują już pod koniec stycznia;- organizację biegów Przez Metry Po Kilometry w ramach wszystkich imprez biegowych oraz organizację Mini Grand Prix Lublina dla 5. imprez (bez biegu Tropem Wilczym);- przeprowadzenie e-ankiety, która pozwoli na lepsze określenie potrzeb biegaczy związanych z organizacją imprez."