„Akcja Zupa” wsparciem dla olsztyńskich seniorów.

2020-04-03 17:42
Akcja Zupa
Autor: net.

Bank Żywności w Olsztynie wspiera seniorów prowadząc „Akcję Zupa”.

Olsztyński Bank Żywności dbając o niemarnowanie i zagospodarowywanie nadmiernej żywności wspiera seniorów w czasie pandemii. Osoby starsze otrzymują pożywne posiłki przygotowywane przez kucharza w Banku Żywności, jedzenie dostarczane jest przez grupę wolontariuszy. Wszystko odbywa się z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Taki posiłek dla seniora, dostarczany w dniu dzisiejszym, będzie go zaopatrywał na trzy dni. Jednym z posiłków będzie zupa, ale przygotowujemy takie posiłki jakie produkty trafiają do Banku Żywności. Czasem są to pulpety w sosie koperkowym, czasem jest to pieczony kurczak, leczo albo zupa jarzynowa. Mówi Jolanta Markowicz z Olsztyńskiego Banku Żywności.

Posiłki dostarczane będą seniorom powyżej 60 roku życia. Ich adresy pozyskiwane są od organizacji współpracujących z Bankiem Żywności, Rad Osiedlowych , czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Działania Olsztyńskiego Banku Żywności można wesprzeć przekazując placówce pieniądze lub żywność. Szczegóły i kontakt dostępne na stronie olsztyn.bankizywnosci.pl.

Jolanta Markowicz Bank Żywności w Olsztynie.