Desant Kultury 2021 - MOK czeka na zgłoszenia

2021-09-21 15:29
Desant Kultury
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Konkurs dla twórców i animatorów

Do końca września Miejski Ośrodek Kultury czeka na propozycje projektów do najnowszej edycji Desantu Kultury. Zajęcia będą odbywać się od listopada do czerwca następnego roku.

Przedsięwzięcie na podstawie pomysłów twórców i animatorów kultury będzie realizowane już czwarty raz. Zajęcia przygotowane w dotychczasowych odsłonach cieszyły się ogromnym zainteresowaniem olsztynian.

- Niezmiennie poszukujemy ambitnych i kreatywnych twórców, nadpobudliwych architektów treści i jakości - zachęca dyrektor olsztyńskiego MOK-u, Mariusz Sieniewicz. - Omijamy łukiem instytucjonalne miazmaty, otwierając się na inicjatywy oddolne, niezależne i autentyczne.

Swoje oferty mogą składać pełnoletni kandydaci, reprezentanci wszystkich dziedzin sztuki i kultury. Najważniejsze, by pomysły były oryginalne, nie naruszały praw autorskich. Podczas oceny przedstawionych projektów pod uwagę będą brane kwestie związane z m.in. merytoryczną stroną koncepcji, celami i sposobami ich realizacji czy artystycznym rozwojem uczestników grup warsztatowych.

- My zapewniamy całą logistykę, promocję i finansowanie projektów - dodaje dyrektor Sieniewicz. - Jego profil merytoryczny zależy tylko od autorów koncepcji.

Konkursowe oferty można składać do 30 września. Najlepsze propozycje, które będą realizowane, poznamy do 15 października. Regulamin oraz informacje o sposobie składania projektów są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury: www.mok.olsztyn.pl.

Urząd Miasta w Olsztynie