Nowe autobusy w Olsztynie

2013-10-01 14:45
rpol
Autor: brak danych

Komunikację miejską w Olsztynie obsługuje nie tylko MPK. Na ulice wyjechały nowe autobusy konsorcjum KDD z Łańcuta i Niemcza.

Są niskopodłogowe, mają klimatyzację i monitoring. Nowy przewoźnik będzie obsługiwał 10 procent dotychczasowych kursów. Jak poinformował Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu, 10 nowych Solbusów już przyjechało do Olsztyna, a jeden jest jeszcze w drodze.

Stopniowo wyjeżdżają z bazy na różne linie. Kursują na liniach: 9, 13, 20, 25 ale nie są to linie, do których zostały one przypisane. Od rana inspektorzy Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu kontrolują czy nowy przewoźnik spełnia zawarte w kontrakcie wymagania.

Nowe autobusy obsługują kierowcy olsztyńskiego PKS-u, z którym konsorcjum zawarło umowę. To prawdopodobnie odbyło się kosztem połączeń PKS. Wczoraj w trasę nie wyjechało kilka autobusów rejsowych – w tym do Płocka, Białegostoku i Przasnysza, a dziś mają być odwołane kolejne połączenia. Jednak dotąd nie udało nam się skontaktować z zarządem olsztyńskiego PKS-u, by wyjaśnić tę sprawę.

Zupełnie nowy przewoźnik obsługuje od dziś komunikację miejską w Bartoszycach. Nowe autobusy firmy Mobilis są żółte z charakterystycznym logo, na którym są m.in. zabytki miasta. Ceny przejazdów nie zmieniły się, ale są nowe wzory biletów. Stare bilety będzie można wymienić, do końca października u kierowcy w autobusie.