Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów

2024-06-05 9:20
Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów
Autor: WSSD w Olsztynie

Będą z nich korzystać rodzice, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem. Kolejnych pięć łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda trafiło do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Łóżka są rozkładane, wygodne, łatwe do czyszczenia

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie to jedna z kilkudziesięciu placówek w Polsce, która otrzymała od Fundacji Ronalda McDonalda łózka dla rodzica czuwającego przy dziecku w szpitalu.

Celem akcji jest przekazanie łóżek dla rodziców, tak by mama czy tata mogli uczestniczyć i wspierać całą kurację małego pacjenta właśnie będąc bezpośrednio przy nim - mówi Anetta Stradomska, reprezentująca fundację.

Fundacja przekazała już 1239 łóżek 82 szpitalom w całej Polsce.

Nowe łóżka dla rodziców małych pacjentów
Autor: WSSD w Olsztynie

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie obecnie posiada 290 łóżek dla dzieci w 15 oddziałach specjalistycznych

Całodobowo w oddziałach szpitalnych dodatkowo przebywa wraz z dziećmi 150-180 opiekunów, co zwiększa liczbę osób w oddziałach do ponad 400 każdej doby w ciągu roku

Opiekunowie przebywający całodobowo wraz ze swoimi dziećmi w oddziałach szpitalnych mają zapewnione w salach chorych rozkładane łóżka.

- Rozkładane codziennie łóżka eksploatują się i wymagają ciągłej wymiany. Dlatego każde dodatkowe, wygodne łóżko, zwłaszcza rozkładane, które może w ciągu dnia pełnić rolę komfortowego fotela, to dla nas ogromne wsparcie w poprawę komfortu pobytu rodziców przy dzieciach. - mówi Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. 

Łącznie Fundacja Ronalda McDonalda podarowała już Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie 20 takich łóżek.

Łóżka dla rodziców

Pierwsze 423 łóżka Fundacja Ronalda McDonalda przekazała w 2015 r. do Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Od 2023 roku „Łóżka dla rodziców” są samodzielnym, nowym programem Fundacji.

W jego ramach kupowane są łóżka dla rodziców na oddziały pediatryczne w całym kraju, a Fundacja działa na zasadzie odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitala.