Port Olsztyn-Mazury z nowym rozkładem

2021-09-09 15:23
Port lotniczy Olsztyn-Mazury
Autor: UM Olsztyn

Nowy rozkład lotów między Olsztynem a Krakowem. LOT zdecydował o zmianach głównie ze względu na osoby podróżujące w celach służbowych.

Połączenie między Warmię i Mazurami a Małopolską cieszy się niesłabnącą popularnością wśród pasażerów lotniska Olsztyn-Mazury. Do tej pory rejsy odbywały się w poniedziałki, środy i piątki. We wrześniu i w październiku zamiast środy, w rozkładzie pojawia się niedziela.

- Decyzja o przeniesieniu lotów ze środy na niedziele jest motywowana głównie potrzebami pasażerów biznesowych - mówi rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, Dariusz Naworski. - Daje to możliwość zaplanowania krótkiej podróży służbowej. Wylatując z Szyman w niedzielę wieczorem będą mieć do dyspozycji cały poniedziałek na załatwienie zaplanowanych w Krakowie i okolicach spraw. To doskonała alternatywa dla wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem.

Port lotniczy Olsztyn-Mazury
Autor: UM Olsztyn

Loty pomiędzy lotniskiem Olsztyn-Mazury a Kraków-Balice realizowane są samolotami turbośmigłowymi Bomabardier Q400, które na pokład mogą zabrać 78 pasażerów. Podróż samolotem trwa ok. 60 minut - samolot startuje z Krakowa o 19:55 i ląduje w Szymanach o 21:05. Odlot z Szyman zaplanowany jest na 22:00, a przylot do Krakowa na 23:05.