"Święty spokój" w Planecie 11

2021-10-25 11:26
Święty spokój
Autor: UM Olsztyn

Multimedialna biblioteka przy al. Piłsudskiego to nie tylko wypożyczalnie, ale także doskonałe miejsce na spotkania czy wystawy. Tym razem zamieni się w teatralną salę.

W Planecie 11 spotkać można wybitnych artystów, autorów, można podszlifować język obcy czy obejrzeć oryginalną wystawę. Teraz swoje umiejętności zaprezentują tam podopieczni Pałacu Młodzieży z teatru Pierwsze Kroki.

Już w poniedziałek (25 października) młodzież z pracowni Magdaleny Marek wystawi tam spekatkl zatytułowany "Święty spokój". Młodzi twórcy będą szukać odpowiedzi na szereg pytań. Skąd w dzisiejszych czasach wziąć spokój? Czy spokój można kupić, czy trzeba go wywalczyć? Czy karmi się sugestią innych, czy wewnętrzną siłą?

- Nasze myśli i refleksje ujęliśmy w spektaklu, który powstawał po części zdalnie, po części realnie, hybrydowo - mówi opiekunka grupy, Magdalena Marek. - Przyjmijcie od nas kilka chwil zabawy, uśmiechu, refleksji. Życzymy Wam dystansu do rzeczywistości i do siebie samych, skupienia na relacjach i ludziach. Życzymy sobie i Wam, by nas było stać na święty spokój.

Początek poniedziałkowego spektaklu o 17:00 w bibliotece Planeta 11 przy al. Piłsudskiego 38. Wstęp jest darmowy.

UM/Olsztyn