Znów pobiegną wokół Ukielu

2021-09-09 16:49
Półmaraton Ukiel
Autor: UM Olsztyn

Jeszcze nie opadły emocje związane z minioną edycją Biegu Jakubowego, a zawodnicy już szykują się do kolejnego startu. Rozpoczęły się zapisy do Ukiel Olsztyn Półmaratonu.

Półmaraton Ukiel
Autor: UM Olsztyn

Impreza wraca po rocznej przerwie. Poza głównym biegiem, w którym będą rywalizować zaprawieni zawodnicy, nie zabraknie starów dzieci i młodzieży.

Długość trasy to 21,1 km. Biegacze pokonają jedną pętlę wokół jez. Ukiel. Trasa nie ma atestu - to utwardzona nawierzchnia szutrowa, ścieżki leśne, nawierzchnia asfaltowa i polbruk. Podczas biegu na trasie będą minimum dwie strefy bufetowe.

Startujący będą klasyfikowani w dziesięciu kategoriach wiekowych. Poza tym dodatkowymi kategoriami będą te, w których - zarówno pośród kobiet, jak i mężczyzn - zostaną wyłonieni najlepsi olsztynianie. Poza głównym dystansem odbędą się biegi towarzyszące: do lat 7 (200 m), 8-10 lat (300 m), 11-13 lat (400 m) oraz 14-16 lat (800 m).

Zapisy do półmaratonu potrwają się północy 4 października. Szczegóły są na stronie internetowej wydarzenia.

Ukiel Olsztyn Półmaraton odbędzie się 10 października. Start i meta będzie znajdować się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Początek wydarzenia o 10:00.