Poseł pisze do prezydenta w sprawie... błota

2013-09-24 10:38 r_mizera
fot. RadomNews.pl
Autor: brak danych

Poseł Platformy Obywatelskiej, Radosław Witkowski napisał list do prezydenta Radomia, Andrzeja Kosztowniaka w sprawie utrudnień komunikacyjnych na południu Radomia.

Chodzi dokładnie o błoto, w jakie zamieniły się nawierzchnie niektórych ulic na Malczewie czy Godowie. Przyczyniły się do tego ostatnie opady deszczu. Poseł wytyka też zamknięty ciągle wiadukt Godowska - Wiejska i "prowizoryczny wyjazd" na Prędocinku. Zdaniem posła Witkowskiego utrudnienia te są dowodem na "nieudolne prowadzenie budowy południowej obwodnicy Radomia". Parlamentarzysta apeluje do prezydenta Radomia o "o wskazanie kompleksowego planu rozwiązania problemów komunikacyjnych mieszkańców Godowa, Malczewa i Prędocinka ze szczególnym naciskiem na wskazanie dat otwarcia dla ruchu wiaduktów na skrzyżowaniu ulic Godowskiej/Wiejskiej oraz w ciągu ulicy Wyścigowej i doprowadzenia ulicy Źródłowej do stanu używalności.". Poniżej publikujemy cały list w tej sprawie:

Zwracam się do Pana w podwójnej roli – jako mieszkaniec tej części miasta, którą nieudolne prowadzenie budowy obwodnicy południowej Radomia praktycznie odcięło od reszty miasta i jednocześnie Poseł na Sejm RP. Tymczasowa organizacja ruchu na Malczewie, Godowie i Prędocinku woła o pomstę do nieba. Mieszkańcy tych dzielnic wielokrotnie podsuwali Panu i MZDiK gotowe rozwiązania, które pozwoliłyby na w miarę normalne funkcjonowanie. Niestety, żadna z nich nie doczekała się realizacji, a na pismo z 14 sierpnia nie był Pan łaskaw odpowiedzieć. Krótkie stwierdzenie wicedyrektora MZDiK, że problemy zostały omówione 22.08.2013 r. w terenie na spotkaniu mieszkańców z Prezydentem Miasta Radomia Panem Andrzejem Kosztowniakiem" to zdecydowanie za mało. Sytuacja w tej części miasta wygląda bowiem coraz bardziej dramatycznie. Nie trzeba było wielkiej wyobraźni, by przewidzieć, że w naszym klimacie na przełomie lata i jesieni będzie padał deszcz. Kilka dni opadów zamieniło ulicę Źródłową w bagno, którego pokonanie graniczyło z cudem. Mieszkańcy ul. Godowskiej nadal z niecierpliwością czekają na otwarcie wiaduktu Godowska-Wiejska, mieszkańcy Prędocinka ciągle skazani są na korzystanie z prowizorycznego wyjazdu, który również z dnia na dzień jest w coraz gorszym stanie. Przez to tak podstawowe rzeczy, jak dowiezienie dzieci do szkoły, urastają do rozmiarów poważnego problemu. Jestem przekonany, że prowadzenie ważnej inwestycji, jaką jest bez wątpienia budowa obwodnicy południowej, można z powodzeniem pogodzić z zapewnieniem możliwości w miarę normalnego funkcjonowania kilkunastu tysięcy mieszkańców Radomia. Dlatego w trybie art. 20 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora zwracam się do Pana Prezydenta o wskazanie kompleksowego planu rozwiązania problemów komunikacyjnych mieszkańców Godowa, Malczewa i Prędocinka ze szczególnym naciskiem na wskazanie dat otwarcia dla ruchu wiaduktów na skrzyżowaniu ulic Godowskiej/Wiejskiej oraz w ciągu ulicy Wyścigowej i doprowadzenia ulicy Źródłowej do stanu używalności.