Zbliża się Black Friday. Mazowieccy Policjanci apelują o rozwagę

2023-11-10 9:36
Uwaga na internetowych oszustów!
Autor: pixabay

Zbliża się wielki szał zakupowy. 24 listopada przypada Black Friday. Wiele osób tego dnia będzie robić zakupy w internecie, a tam czyha na kupujących wiele niebezpieczeństw.

Wielkie wyprzedaże, super atrakcyjne ceny-mowa o zbliżającym się święcie zakupów Black Friday Wiele ofert atrakcyjnych wyprzedaży pojawi się w sieci. Niektóre z nich mogą okazać się oszustwem. - Aby nie stracić swoich oszczędności, musimy pamiętać o kilku zasadach, informuje młodsza aspirant, Malwina Wlazło z Mazowieckiej Policji:

Przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Wybierajmy tylko te platformy, które cieszą się dobrymi opiniami klientów. Sprawdzajmy opinie w internecie o danym sklepie. Zwracajmy również uwagę na ceny towarów, żeby ta cena nie była zbyt atrakcyjna, bo oszuści często kuszą nas bardzo niskimi cenami. Sprawdzajmy datę uruchomienia takiego sklepu internetowego. Jeżeli został uruchomiony całkiem niedawno, to powinno wzbudzić naszą czujność.

Policjanci przypominają również, że transakcja powinna dojść do skutku tylko i wyłącznie za pośrednictwem portalu, na którym dochodzi do sprzedaży, a nie przez inny komunikator.