Archidiecezjalne Dni Młodych w Chojnie

2021-10-03 0:20
ADM
Autor: as

Modlitwa, wypoczynek, koncert zespołu "niemaGotu" i zwykłe rozmowy - tak przebiegały Archidiecezjalne Dni Młodych w Chojnie. Przybyło ponad 700 osób.

Uczestników ADM 2021 powitał ks. abp Andrzej Dzięga. W trakcie wydarzenia mogli wziąć udział nie tylko w spotkaniach modlitewnych i mszy świętej. Odbyła się również gra miejska. Było świadectwo siostry Nulli, uzdrowionej za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego, koncert zespołu "niemaGotu". "Spędzamy czas między "swoimi", ludźmi o podobnych wartościach i poglądach" - mówili uczestnicy spotkania. Przesłanie tegorocznego ADM brzmiało " Młodzieńcze WSTAŃ". "Cieszymy się, że przybyło tyle osób - mówił ks. dr Marcin Szczodry - diecezjalny duszpasterz młodych - chciałbym, aby wyjechali stąd z doświadczeniem wspólnoty, której dawno nie mogli poczuć z powodu pandemii"

Paulina Fryszka - Fundacja Szczecińska
Autor: as

Gość Radia Plus - Paulina Fryszka, która  od lat współorganizuje Archidiecezjalne Dni Młodych podkreśla, że mimo, iż w tym roku ADM trwał tylko jeden dzień, jednak zadbano o bogaty program. Podkreśla, że sama była wielokrotnie uczestniczką  wydarzenia, dzięki któremu nawiązała znajomości trwające do dziś. "Osoba, która nie doświadczyła spowiedzi św. na ławce czy na trawie może się zdziwić, a to się na ADM dzieje nieraz bardzo spontanicznie, bo młodzi ludzie tego akurat potrzebują"- dodała Fryszka.

Słuchaj Radio Plus Szczecin KOŚCIÓŁ na Spreaker.