Basen przy Szkole Podstawowej nr 51 coraz bliżej otwarcia

2021-11-04 11:28
basen przy szkole 51
Autor: urząd miasta szczecin

Budowa nowej hali basenowej przy ulicy Jodłowej dobiega końca. A to oznacza, że już niedługo dzieci i młodzież będą mogli korzystać z nowego obiektu.

Hala basenowa składać się będzie: z 25 metrowego basenu pływackiego (6 torów po 2,5 każdy) o głębokości 1,2-1,8m oraz basenu rekreacyjnego o powierzchni 162 m2 i głębokości 90-120cm. Basen rekreacyjny zostanie wyposażony w 3 tory do nauki pływania, oraz zjeżdżalnię prostą o długości 9m.

basen 2
Autor: urząd miasta szczecin

Większość instalacji oraz wyposażenia obiektu jest już gotowa. Prowadzone są roboty wykończeniowe i porządkowe. W części zewnętrznej wykonywane jest zagospodarowanie terenu, trwa budowa chodników, dojazdów oraz parkingu. Z obiektu będzie można skorzystać po zakończeniu robót i procedur odbiorowych. Finał prac na początku przyszłego roku - zapewnia Piotr Zieliński ze szczecińskiego urzędu miasta.

basen 3
Autor: urząd miasta szczecin

Budynek wyposażony będzie w zespół przebieralni, które dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w dwie dodatkowe sale fitness i dwie sauny fińskie. W budynku znajdzie się również trybuna oraz galeria widokowa. W ramach zagospodarowania terenu wykonany zostanie nowy parking dla samochodów osobowych. Przebudowany zostanie również istniejący parking. Koszt prac to ok. 35 mln zł.

basen 3
Autor: urząd miasta szczecin