Bp Zieliński: Św. Otton uczy odkrywania ludzkich serc

2024-05-15 9:08
sadadsa
Autor: as

"Współczesny człowiek cierpi i jest samotny, ma niskie poczucie wartości - naśladując św. Ottona trzeba pokazać dziś ludziom, że otwarcie się na Pana Boga nadaje życiu sens" - powiedział Radiu Plus bp Zbigniew Zieliński - administrator apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 19 maja  w Bazylice w. Jakuba w Szczecinie zostanie zainaugurowany mszą świętą o godzinie 18.00 Rok Jubileuszu Św. Ottona w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła to hasło, które towarzyszy obchodom ma jeszcze bardziej podkreślić, że Kościół jest wspólnotą, w której można odnaleźć sens życia. Jest to lekarstwo na poczucie samotności.  Po drugie to niskie poczucie wartości ludzi, którzy z pozoru są ludźmi sukcesu. Ono wiąże się z utratą sensu życia"-  mówił bp. Zieliński.

Dodał, że "Wielu ludzi dzisiaj nie zadaje sobie pytanie o to, co ostatecznie w życiu ich się liczy. Za co warto swoje życie dać? Te pytania zostawiają na pięćdziesiąte, sześćdziesiąte urodziny, kiedy już bardzo często jest za późno na jakąś sensowną korektę. Odnajdywanie w Panu Bogu siły sprawczej,  pomoże wasze życie uczynić jeszcze bardziej sensownym. Paradoksalnie, dzisiaj mówimy o tym niskim poczuciu własnej wartości, w dobie w której ludzie odrzucili Pana Boga, mówiąc, że on zagraża ich wolności. A  okazało się, że stracili wiarę w siebie samych "

Listen to "bp Zbigniew Zieliński cz.1" on Spreaker. Listen to "bp. Zbigniew Zieliński cz.2" on Spreaker. Listen to "bp Zbigniew Zieliński cz.3" on Spreaker.