Kolejny etap prac w ramach torowej rewolucji

2021-10-06 10:11
prace torowe szczecin
Autor: zditm

Torowa rewolucja to jedno z największych zadań inwestycyjnych w Szczecinie. Przed nami kolejne zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Zaczną obowiązywać od 9 października.

Największe zmiany dla kierowców zaplanowano w rejonie Placu Rodła. Zamknięta zostanie możliwość przejazdu w obu kierunkach ulicą Matejki przez skrzyżowanie z ul. Piłsudskiego. Nie przejedziemy także na odcinku od placu Rodła do ul. Matejki. Objazd od Trasy Zamkowej w kierunku Polic i w kierunku przeciwnym poprowadzony zostanie poprzez plac Żołnierza Polskiego – Wyzwolenia i Malczewskiego. Dodatkowo zostanie wyznaczony objazd ulicy Matejki w kierunku Polic poprzez ulice: Zygmunta Starego – Starzyńskiego – Plantową. Otwarty zostanie przejazd przez plac Rodła wzdłuż al. Wyzwolenia w kierunku Niebuszewa.

zmiany na placu rodła szczecin
Autor: zditm

Pasażerowie komunikacji miejskiej w rejonie placu Rodła także muszą się spodziewać zmian. Likwidacji ulegną wszystkie przystanki autobusowe zlokalizowane w ciągu ul. Piłsudskiego na odcinku między pl. Rodła a ul. Matejki. Autobusy linii 58, 59, 68, 101 i 107 od przystanku „Matejki” kursować będą zmienioną trasą przez ul. Malczewskiego, al. Wyzwolenia, pl. Rodła, al. Wyzwolenia, z nawrotem na pl. Żołnierza Polskiego. Autobusy linii B w kierunku Niebuszewa kursować będą przez pl. Rodła na stałej trasie. Autobusy linii C od przystanku „Plac Żołnierza Polskiego” kursować będą zmienioną trasą: w obu kierunkach przez al. Wyzwolenia, z nawrotem na pl. Rodła. Autobusy linii 835 w kierunku Stoczni Szczecińskiej kursować będą przez pl. Rodła na wprost.

rodła nowa lokalizacja przystanki
Autor: zditm

W związku z utrudnieniami, jakie występują na trasie dojazdowej pomiędzy prawobrzeżem i lewobrzeżem oraz dużymi opóźnieniami w komunikacji autobusowej wielu pasażerów korzysta z tramwajów. Aby usprawnić przejazd uruchomiona zostanie dodatkowa linia 13, a zawieszone zostanie kursowanie linii A, G i H. Pasażerowie, którzy przed dniem 9 października 2021r. zakupili bilet okresowy:

na linię A – mogą do wyczerpania terminu ważności biletu podróżować linią B na całej trasie,

na linię H – mogą do wyczerpania terminu ważności biletu podróżować linią C na całej trasie,

na linię G - mogą do wyczerpania terminu ważności biletu podróżować linią 73 i 93 na całej trasie.

nowa linia tramwajowa szczecin
Autor: zditm