Mimo mrozu walczyli do samego końca

2024-01-22 12:27
sss
Autor: fot. zzpn

Za nami pierwsza kolejka III edycji zimowego turnieju o Puchar Prezesa ZZPN

Zimowa przerwa w ligowych rozgrywkach zawsze jest bardzo długa i widać już głód rywalizacji wśród zawodników. W efekcie kibice, którzy mimo niskich temperatur zdecydowali się wybrać na mecze pierwszej kolejki Pucharu Prezesa ZZPN, nie powinni narzekać na brak emocji.

Po siedem bramek strzeliły swoim rywalom liderujące w grupie A: Orzeł Mrzeżyno i rezerwy Gwardii Koszalin. Koszalinianie w rywalizacji ze Spartą Gryfice stracili jednak dwie bramki, a Orzeł zachował czyste konto i tym samym został liderem. Na pierwszy rzut oka wysoka porażka Sparty Gryfice może dziwić, ale zespół występujący na co dzień w klasie okręgowej do rywalizacji wystawił ostatecznie zespół juniorów.

aaa
Autor: fot. zzpn

Wyniki Orzeł Mrzeżyno – KS Mustang 7:0Gwardia II Koszalin – Sparta Gryfice 7:2

Tabela1. Orzeł Mrzeżyno – 3 7:02. Gwardia II Koszalin – 3 7:23. Sparta Gryfice – 0 2:74. KS Mustang – 0 0:7

W grupie B zdecydowanym liderem po pierwszej kolejce są rezerwy Iny Goleniów, które jednak w meczu ze Spartą Węgorzyno zagrały mocno wzmocnionym składem. W efekcie zespół z A klasy nie miał szans i stracił dwucyfrową liczbę bramek. Dąb Dębice zgodnie z oczekiwaniami spokojnie wygrał spotkanie z Jastrzębiem Łosośnica.

Wyniki Ina II Goleniów – Sparta Węgorzyno 14:1Dąb Dębice – Jastrząb Łosośnica 3:0

Tabela1. Ina II Goleniów – 3 14:12. Dąb Dębice – 3 3:03. Jastrząb Łosośnica 0 0:34. Sparta Węgorzyno 0 1:14

Grupa C jeszcze nie zainaugurowała rywalizacji. Mecz pomiędzy Ehrle Dobra i FASE Szczecin nie doszedł do skutku, ponieważ boisko w Przecławiu nie nadawało się do jego rozegrania i konieczne będzie ustalenie nowego terminu. Spotkanie juniorów Świtu Szczecin z Mierzynianką Mierzyn zaplanowano na 30 stycznia.

W grupie D pokaz siły zaprezentowały Arkonia Szczecin i Wołczkowo Bezrzecze, które wysoko i pewnie pokonały swoich rywali stawiając się w roli głównych faworytów do wyjścia z grupy.

Wyniki Wołczkowo Bezrzecze – Pionier Szczecin 12:0Tanowia Tanowo – Arkonia Szczecin 1:7

Tabela1. Wołczkowo Bezrzecze – 3 12:02. Arkonia Szczecin – 3 7:13. Tanowia Tanowo – 0 1:74. Pionier Szczecin – 0 0:12

Emocji nie brakowało w meczach Grupy E. Czarni Szczecin nie bez problemów pokonali niżej notowany Future. W tym spotkaniu były błędy, piękne bramki, czerwona kartka dla zawodnika Future i walka do ostatniego gwizdka o korzystny wynik. Okręt Szczecin natomiast skutecznie postawił się grającemu o klasę wyżej Pomorzaninowi Przybiernów. O zwycięstwie szczecinian zadecydował rzut karny podyktowany w końcówce spotkania.

Wyniki Czarni Szczecin – Future Szczecin 3:2Okręt Szczecin – Pomorzanin Przybiernów 1:0

Tabela1. Czarni Szczecin – 3 3:22. Okręt Szczecin – 3 1:03. Future Szczecin – 0 2:34. Pomorzanin Przybiernów – 0 0:1

Mecz grupy E pomiędzy Błękitem Pniewo i rezerwami GKS-u Kołbacz zainaugurował tegoroczną rywalizację w turnieju. Obrońca tytułu w tej edycji wystawił drugi zespół i na inaugurację zaliczył falstart. Faworyt grupy nie dał natomiast żadnych szans drużynie Mechanika. Co ciekawe sześć bramek dla Odrzanki w tym spotkaniu zdobył zawodnik testowany, więc chyba już zapewnił sobie angaż w klubie.

Wyniki Błękit Pniewo – GKS II Kołbacz 2:1Odrzanka Radziszewo – Mechanik Warnice 9:2

Tabela1. Odrzanka Radziszewo – 3 9:22. Błękit Pniewo – 3 2:13. GKS II Kołbacz – 0 1:24. Mechanik Warnice – 0 2:9

W grupie F formą błysnęła młodzież ze Stargardu, a także faworyt w tej stawce i ubiegłoroczny finalista – Rolpol Chlebowo.

Wyniki Błękitni Stargard JS – Znicz Niedźwiedź 9:1Unia Swochowo – Rolpol Chlebowo 3:7

Tabela1. Błękitni Stargard JS – 3 9:12. Rolpol Chlebowo – 3 7:33. Unia Swochowo – 0 3:74. Znicz Niedźwiedź – 0 1:9

W ostatniej grupie pewne zwycięstwa odniosły rezerwy Pogoni Barlinek i najwyżej notowany w grupie H - Orzeł Grzędzice. Rezerwy Pogoni grające w B klasie nie przestraszyły się wyżej notowanych rywali i pokonały A klasowy Piast Kolin. Podobne zamiary miała liderująca w A klasie Iskra Lutówko, która podejmowała grający na co dzień w klasie okręgowej Orzeł Grzędzice. Orzeł pokazał jednak rywalom, że po ewentualnym awansie trzeba będzie jeszcze poprawić dyspozycję.

Wyniki Pogoń II Barlinek – Piast Kolin 6:2Iskra Lutówko – Orzeł Grzędzice 0:4

Tabela1. Pogoń II Barlinek – 3 6:22. Orzeł Grzędzice – 3 4:03. Piast Kolin – 0 -2:64. Iskra Lutówko – 0 0:4

Z każdej grupy awansują po dwa zespoły. Druga kolejka rywalizacji już w najbliższy weekend.