Szczecin. Kolejny krok w kierunku przeniesienia przedszkola do szkoły na Skolwinie?

2023-12-07 8:34
sdfdsfsdffsd
Autor: as

Miasto chce przenieść filię przedszkola nr 77 przy Stołczyńskiej do SP nr 44 przy Karpackiej. Większość radnych z komisji edukacji pozytywnie zaopiniowała propozycję urzędników.

saddsaads
Autor: as

"Za" byli radni z rządzącej Szczecinem koalicji, przeciwko radni Prawa i Sprawiedliwości. Od głosu wstrzymała się radna KO Urszula Pańka.

W obradach komisji edukacji wzięli udział rodzice przedszkolaków, którzy nie chcą, by ich dzieci - szczególnie te najmniejsze - chodziły do oddziałów w szkole i dzieliły korytarze z nastolatkami. Zgłaszali także problem trudnego dojścia do szkoły i dzików w otoczeniu szkoły.

Radny KO Bazyli Baran: Ja do szkoły chodziłem 3 kilometry - to dobry projekt, a z dzikami trzeba sobie poradzić.

Radny PiS Krzysztof Romianowski: Nie jest to dobre rozwiązanie, przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo, czy w takiej szkole się to uda, to jest lekceważenie mieszkańców Skolwina.

Radny PiS Dariusz Smoliński: Wszyscy radni są za remontem Domu Kultury "Skolwin", ale skoro nie mamy planów, to dlaczego już od przyszłego roku likwidacja?

Listen to "Argumenty rodziców ze Skolwina i radnego Bazylego Barana" on Spreaker. Listen to "radny Krzysztof Romianowski" on Spreaker. Listen to "radny Dariusz Smoliński" on Spreaker.