W Szczecinie i regionie dobiega końca 95 Tydzień Misyjny

2021-10-29 17:09
Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wolinie organizują min. akcję Pierniki dla Aryki
Autor: as

Dobiego końca animacja misyjna. Spotkania fundatorów stypediów szkolnych dla uczniów z Kenii, prezentacja działań na rzecz misji, wizyty w szkołach i parafiach gościa z Kenii ks. Simona Kariuki - takie wydarzenia zorganizowano, by promować wspieranie misji.

Ponad 660 uczniów i studentów z Kenii może uczyć się, a dodatkowo ma zapewnione mieszkanie i wyżywienie. To wszystko jest możliwe dzięki prywatnym osobom i szkołom, które podjęły się adopcji na odległość. Utrzymanie jednego ucznia i opłacenie jego nauki to koszt 100 dolarów rocznie. Jedną z osób, która się tego podjęła jest Maryla Długaszek z Barlinka. Dzięki niej dziewczynka z Kenii o imieniu Flora jest uczennicą VII klasy. Adopcji na odległość podjęli się także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Wolinie. Ks.Simon Kariuki przybył z Isiolo w Kenii na zaproszenie Papieskich Dzieł Misyjnych w Szczecinie. "Ksiądz Simon opowiada o sytuacji w Kenii także o tej związanej z epidemią covid oraz o pomocy jaką otrzymują od mieszkańców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej" - mówi ks. dr Paweł Płaczek dyr. Papieskich Dzieł Misyjnych w Szczecinie

Ks. Simon Kariuki z Isiolo w Kenii mówił o działaniach na rzecz Kenii, które są możliwe dzięki funduszom zbieranym przez mieszkańców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Autor: as
Ks. Simon Kariuki i ks. Paweł Płaczek w czasie mszy św. w kościele w Krępsku.
Autor: as
Listen to "Animacja misyjna w Szczecinie i regionie." on Spreaker.