460 nieprawidłowości wykryte podczas kontroli przewozów osób

2023-02-07 7:57
Taxi
Autor: fot. Archiwum

Stołeczni urzędnicy podsumowali zeszłoroczne kontrole w Warszawie. Służby miejskie wspólnie z policją przeprowadzili łącznie ponad 1,5 tysiąca kontroli. Jakie wykrywali uchybienia?

W zeszłym roku w stolicy służby weryfikowały legalność prowadzenia przewozu osób taksówką i samochodem osobowym w Warszawie. W kontrolach brali udział między innymi: policja, urząd celno-skarbowy, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Straż Graniczna. Łącznie w zeszłym roku w stolicy przeprowadzono 1561 kontroli przewoźników osób. W 460 przypadkach zakończyły się stwierdzeniem nieprawidłowości.

Wśród najczęstszych wykrytych naruszeń były między innymi: transport bez licencji, brak badań lekarskich i psychologicznych, 160 kierowców naruszyło przepisy prawa miejscowego oraz 97 kierowców poruszało się pojazdem bez uprawnień do kierowania. W ośmiu przypadkach kierowcy byli po spożyciu narkotyków, sześciu kierowców po alkoholu. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 55 kierowców posługiwało się fałszywym prawem jazdy, pięciu kierowców było poszukiwanych. Dodatkowo w trakcie kontroli służby zatrzymały 70 dowód rejestracyjnych pojazdów oraz 77 pojazdów odholowano.