Archidiecezja warszawska dba o katolików z Białorusi

2021-12-06 8:55
Archidiecezja Warszawska
Autor: brak danych

W parafii Świętego Aleksandra przy Placu Trzech Krzyży działa dla nich duszpasterstwo. Są niedzielne Msze Święte. Są także spotkania online.

Katolicy z Białorusi mieszkający w Warszawie i okolicach mogą w niedziele i święta o 11:30 i 18:00 uczestniczyć w kościele dolnym we Mszach Świętych w języku białoruskim. Wyjątkiem jest druga niedziela miesiąca, kiedy obie Msze są odprawiane w kościele górnym w języku polskim z elementami języka białoruskiego. Po każdej Mszy wierni mogą spotkać się z duszpasterzami na wspólną rozmowę przy kawie i herbacie. Duszpasterzem wspólnoty jest ksiądz Wiaczesław Barok.

Jak mówi sam duszpasterz - w Warszawie mieszka i pracuje tysiące Białorusinów, dlatego takie duszpasterstwo jest bardzo potrzebne. Na pierwsze spotkania przychodziło po sto osób Białoruscy katolicy spotykają się również online w poniedziałki i soboty. W duszpasterstwie posługuje także ksiądz Eugeniusz Wintow. Duszpasterze pomagają w przygotowaniach do przyjęcia sakramentów chrztu, Eucharystii oraz małżeństwa.