Aż 18 nowych przejść pojawi się na Marszałkowskiej i w Alejach Jerozolimskich

2022-01-05 8:59
Chodnik, przejście, przejazd rowerowy
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Poinformował o tym Zarząd Dróg Miejskich. To odpowiedź na apele mieszkańców i aktywistów. Przejścia powstaną w ramach planowanych zmian w centrum stolicy.

Pierwsze "zebry" planowane są na Marszałkowskiej przy Wilczej i Żurawiej. Powstaną w ramach przebudowy Marszałkowskiej zaplanowanej na 2023 rok. To w ramach koncepcji "Zielona Marszałkowska". Dwa przejścia przy Złotej i Sienkiewicza są planowane zaś w koncepcji konkursowej dla przebudowy okolic ulicy Złotej. Na podstawie pracy konkursowej powstanie projekt, prace w terenie są planowane w 2024 rok. Jest również zaplanowane przejście na Osi Saskiej – rezerwa na nie będzie uwzględniona w tegorocznej przebudowie tego odcinka Marszałkowskiej.

W Alejach Jerozolimskich zaplanowana jest gruntowna przebudowa w związku z modernizacją tunelu kolejowego. Miasto zleciło projekt tego, jak mają wyglądać Aleje odbudowane po tej ogromnej inwestycji PKP. W założeniach jest w sumie 9 nowych przejść. Są to pasy przy: dworcu Warszawa Powiśle, dawnym Domu Partii, ulicy Brackiej, na rondzie Dmowskiego, przy Pankiewicza i rondzie Czterdziestolatka. Na tę inwestycję poczekamy najdłużej, bo najwcześniej do koło 2027 roku.