Bieg Konstutucji 3 Maja w stolicy

2017-05-03 8:10
Trasa biegu
Autor: aktywnawarszawa.waw.pl

O godz. 11 wystartował XXVI Bieg Konstytucji 3 Maja. W biegu wystartowało 6 tysięcy osób. Uczestnicy mieli do pokonania pięciokilometrową trasę. Dla dzieci dystans biegu wynosił 700 metrów.

Bieg Konstytucji 3 Maja to pierwsza impreza z cyklu Triady Biegowej odbywającej się pod hasłem "Zabiegaj o pamięć". Organizatorzy twierdzą, że takie zawody mają znacznie szerszy wymiar niż tylko sportowy. Są ważnym elementem edukacji. "Organizacja w rocznicę wielkich wydarzeń historycznych przyczynia się do jeszcze większego ich utrwalenia i wzbogacania wiedzy. To także promocja aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia" - podkreśla dyrektor Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa Adam Boniecki.

Start XXVII Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie odbył się w środę (03.05) o godz. 11.00 w Parku Agrykola. Trasa następnie prowadziła następującymi ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego do mety przy ulicy Rozbrat. Przed głównym biegiem o godzinie 10.30 wystartował bieg dla najmłodszych warszawiaków. Dzieci pobiegły z ulubioną maskotką na dystansie 700 m.

W ubiegłym roku do zawodów zgłosiło się 5000 osób w niespełna 55 godzin. - Frekwencja stale rośnie, dlatego też w tym roku organizatorzy biegu zwiększyli limit startujących biegaczy o tysiąc, to jest do 6000 uczestników. I to nie tylko na Bieg Konstytucji, ale również na cały cykl Triady - do 11 tys. na Bieg Powstania Warszawskiego i do 18 tys. na Bieg Niepodległości