Bliskie 3800 drzew pojawi się w Warszawie

2022-11-28 7:04
Drzewa
Autor: fot. David Mark/Pixabay

To dzięki projektom z budżetu obywatelskiego. Za realizację odpowiada warszawski Zarząd Zieleni. Gdzie pojawią się nowe drzewa?

Najbardziej zazielenią się ulice: Modlińska, Puławska, Powstańców Śląskich czy Połczyńska, przy których posadzonych zostanie łącznie ponad 600 drzew. Po kilkadziesiąt nowych drzew pojawiło lub wkrótce pojawi się też przy ulicach: Broniewskiego, Okopowej, Górczewskiej, Wilanowskiej i Wąwozowej. Mimo zimowej aury ogrodnicy pracują.

O nową zieleń wzbogacą się też miejskie parki. Ponad 200 nowych drzew zostanie posadzonych w Parku Skaryszewskim, na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich, w Parku Dolinka Służewska, Morskie Oko, Parku Powstańców Warszawy, Parku Praskim oraz Parku Fosa i Stoki Cytadeli. Wysoka zieleń pojawi się też na terenie wybranych placówek oświatowych.

Sadzone są głównie gatunki rodzime: klony, lipy, jesiony, dęby, platany, graby, wiśnie i jabłonie, ale pojawiają się także gatunki obce, które dobrze znoszą warunki miejskie. Są to między innymi: perełkowiec japoński, ambrowiec amerykański, roztrzeplin wiechowaty, parocja perska czy miłorząb dwuklapowy.