Warszawa. Bliżej Mieszkańca - nowy geoportal MPWiK

2022-01-12 8:25
kran
Autor: Brak wody woda

Taką nazwę nosi nowy geoportal stołecznego MPWiK. Dzięki niemu załatwimy niektóre sprawy bez wychodzenia z domu. Sprawdziliśmy, jak to działa.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie chce wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców. Nowy geoportal zawiera najważniejsze informacje o planowych wyłączeniach wody i lokalizacji beczkowozów. Ponadto portal pozwala na zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę i podłączenie do kanalizacji. Można tego dokonać bez wychodzenia z domu. Link do portalu znajdziemy na stronie internetowej warszawskiego MPWiK.

Za pośrednictwem portalu można także łatwiej załatwić sprawy dotyczące: opracowania informacji technicznej, warunków technicznych przyłączenia do sieci wodno-kanalizacyjne, uzgodnienia dokumentacji technicznej potrzebnej do procesu przyłączeniowego czy zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia budowy przyłącza. Za jego pośrednictwem możliwe jest bowiem złożenie dowolnej korespondencji do MPWiK. Aktualna mapa zasadnicza, która jest obligatoryjnym załącznikiem do wniosku o opracowanie informacji technicznej, czy wydanie warunków technicznych przyłączenia, jest automatycznie generowana przez system w momencie składania eWniosku.