Brama Miłosierdzia - Światowych Dni Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej

2017-03-20 12:42
Brama Miłosierdzia -  Światowych Dni Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej
Autor: Archidiecezja Warszawska

Brama Miłosierdzia, przez którą papież Franciszek przeszedł w Brzegach podczas Światowych Dni Młodzieży trafiła do Świątyni Opatrzności Bożej. 8 kwietnia podczas Diecezjalnego Dnia Młodzieży przejdą przez nią młodzi z archidiecezji warszawskiej.

Brama Miłosierdzia symbolizuje Chrystusa Miłosiernego i Jego zbawcze dzieło. Bramę, zbudowali z drewnianych listew górale. Wieńczy ją duża kopia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, namalowanego przez Adolfa Hyłę. Wraz sześcioma młodymi przedstawicielami kontynentów papież Franciszek przeszedł właśnie przez tę bramę rozpoczynając 30 lipca 2016 r. czuwanie modlitewne na Campus Misericordiae w Brzegach.

W sobotę (08.04), poprzedzającą Niedzielą Palmową odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Zgodnie z zamysłem Papieża Jana Pawła II, od tego roku będzie to spotkanie młodzieży z całej archidiecezji ze swoim biskupem. Związek diecezjalnego spotkania ze Światowymi Dniami Młodzieży podkreśli szczególnie obecność Bramy Miłosierdzia w Świątyni Opatrzności Bożej. Ks. Tomasz Zaperty z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży warszawskiej kurii, zapowiada, że na spotkanie zaproszeni są zarówno licealiści jak i studenci, młodzież zaangażowana w różnych grupach i wspólnotach młodzieżowych, jak również niezrzeszona. To będą Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Spotkanie poprowadzi wspólnota ewangelizacyjna związana z zespołem Mocni w Duchu oraz młodzi ze wspólnoty Młodość – Lubię to, która zawiązała się po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Równolegle z Diecezjalnym Dniem Młodzieży odbędą Targi Wspólnot, które będą tegoroczną nowością. Zaprezentują się na nich działające w archidiecezji wspólnoty i duszpasterstwa akademickie, różne grupy młodzieżowe oraz służba liturgiczna. Spotkanie młodych zakończy się Mszą św. w Świątyni Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Diecezjalne Dni Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej odbędą się w sobotę (08.04) w godzinach 11-15 w Świątyni Opatrzności Bożej.