Chodnik na Szczęśliwickiej już wygodny dla pieszych

2022-06-22 8:31
Chodnik
Autor: fot. Alicja/Pixabay

Zakończyły się prace związane z remontem po zachodniej stronie ulicy. To inwestycja wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na jakim odcinku widać poprawę?

Oblicze zmienił chodnik na odcinku od ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku do ulicy Drawskiej. Prace w tym miejscu trwały nieco ponad dwa tygodnie, zmiana jest jednak epokowa. Wszystko dzięki projektowi "Wygodne dojście do parku – remont chodnika na ul. Szczęśliwickiej". Cieszył się dużym zainteresowaniem, a poparło go 1301 osób. Dlatego doczekał się realizacji.

Chodzi o prawie 700-metrowym odcinek, Zniszczone i nierówne płyty zastąpione zostały nowymi, antysmogowymi. Przy okazji Zarząd Dróg Miejskich postanowił wyremontować fragment chodnika po drugiej stronie ulicy, między jezdniami ulicy Opaczewskiej. Na razie jednak nie udało się zaoszczędzić odpowiedniej sumy na dodatkowe prace. Ale urzędnicy zapewniają, że nie rezygnują z tego pomysłu. Prace zamierzają zlecić miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg. Naprawa chodnika na 45-metrowym odcinku zostanie wykonana najprawdopodobniej jesienią.