Deweloper remontuje ulicę Ordona

2021-10-05 8:36
Remont drogi
Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Wszystko po to, by mieszkańcom było tam łatwiej wjechać i wyjechać. Prace potrwają do końca października. Co się zmieni?

W ramach remontu - naprawiona zostanie nawierzchnia. Bruk pozostanie, bo tego wymaga konserwator zabytków, ale zostanie ułożony na nowo. Najpierw jednak musi zostać zdjęty i pojawi się lepsza podbudowa. Nawierzchnia stanie się nie tylko równa, ale będzie też bardziej wytrzymała. Sama zawrotka zostanie zaś poszerzona z siedmiu do dziesięciu metrów.. Dziś jej rozpiętość wynosi 7 m, po remoncie zwiększy się do 10 m. Ułatwi to nie tylko zawracanie, ale też włączanie się do ruchu poruszającym się ulicą Gniewkowską.

Nadal pozostanie też druga zawrotka, służąca obecnie jako dojazd do budynku kolejowego przy Armatniej, a niebawem – także do inwestycji deweloperskiej nieopodal. Zniknie jednak trylinka. Zostanie zastąpiona grafitową kostką betonową. Zatoki postojowe będą skorygowane. Obecnie kierowcy parkują auta prostopadle, po zmianach zaparkują skośnie. Stare latarnie wymienione zostaną na nowe. Całość zmian dopełni remont chodników.